15. Seferihisar Mandalina Şenliği kutlandı

by Bilgi Akkuş Hunca | Salı, Kas 18, 2014 | 185 viewsSeferihisar Belediyesi tarafından bu yıl 15.Kez düzenlenen Mandalina Şenliği’nde Seferihisar İzmir ve çevre ilçelerden gelen binlerce kişiyi ağırladı. Etkinlikte, en iyi mandalina üreticisi ve Mandalina Kral ve Kraliçeleri seçilirken, yapılan etkinlik ve Haluk Levent konseri ilgiyle izlendi.

nilayyDünyanın en kalitesi mandalinası olan Satsuma’nın yetiştiği Seferihisar’da, üst üste beşinci toplamda 15.kez Mandalina Şenliği düzenlendi. “Üreticilerin Desteklenmesi ve Teşvik Edilmesi”, “Ürün Kalitesinin Yükseltilmesi Bilinirliğinin Arttırılması”, “Pazarlama Kabiliyetinin Güçlendirilmesi”, Seferihisar adıyla markalaşmış mandalina, ürünün yeni pazarlar bulması ve daha fazla kazanç hedefiyle gerçekleşen etkinlik ilçe merkezinden şenlik alanına gerçekleşen kortej yürüyüşüyle başladı.

Katılımcılara mandalina ile Ege Bölgesi’nin ünlü düğün yemeği keşkek ikram edilirken, üreticiler de çeşitli stantlar açtı.

Festival kapsamında “En İyi Mandalina Yetiştiricisi”, “Mandalina Kral ve Kraliçesi”, “En İyi Mandalinalı Tatlı Yarışması”, “En Yavaş Bisiklet Sürme”, “En İyi Mandalinalı Hediyelik Eşya Tasarımı” gibi yarışmalar da düzenlendi.

En iyi mandalinalı yemek yarışmasında Mandalinalı kereviz dikkat çekiciydi. 3.olarak yarışmayı kazanan Nilay Hanım sunumunu yaparken bu yarışmaya katıldığından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code