Yayınlandığı Tarih: Per, Eyl 19th, 2013

3. Hatay Günleri başladı
Hatay Valiliği ile İzmir merkezli Hataylılar Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca İzmir’de düzenlenen 3. Hatay Günleri  başladı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da katıldığı ve Hatay’ın folklorik öğelerinin ve mutfağının tanıtıldığı etkinlikte Defne Apollon kıyafetlerini giyen mankenler, faytonla Alsancak 1’nci ve 2’nci Kordon’dan Konak Meydanı’na giderek vatandaşlara defne sabunu dağıttı. Konak Meydanı’ndaki defne sabunu dağıtım etkinliğinin hemen ardından Hatay halkoyunları gösterileri sunuldu. Hataylı künefe ustalarının hazırladığı ve üzerinde “Hatay, Barış, Sevgi, Hoşgörü, Kardeşlik” yazan künefelerin vatandaşlara dağıtıldığı etkinlikte barış için havaya balonlar uçuruldu.Kendisi de künefeden tadan Vali Mustafa Toprak, etkinlikteki amaçlarının barış, hoşgörü ve kardeşlik duygularının oluşturulması ve yaşatılması olduğunu söyledi.

Bir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code