30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

by Bilgi Akkuş Hunca | Cuma, Ağu 30, 2013 | 124 viewsBugün bu milletin tarihte yazmış olduğu destanlardan bir tanesinin yıldönümü; 30 Ağustos

Bu tarihte Kütahya’ya bağlı Dumlupınar yakınında 30 Ağustos 1922’de Türk ve Yunan orduları karşı karşıya gelmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Paşa tarafından yönetilen Türk kuvvetleri düşmanı kesin bir bozguna uğratmıştır.

Kurtuluş Savaşı’nın son evresi 26 Ağustos 1922’de Afyonkarahisar – Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz ile açılmış ve 9 Eylül 1922’de Türk Ordusu’nun İzmir’e girmesiyle sonuçlanmıştır.

30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMI

Bunun sayesindedir ki Kurtuluş Savaşı’nın son halkası da kazanılmış ve işgalci kuvvetler yurdumuzdan tamamen sökülüp atılmıştır.

Bugün ülkemizde, kendi isimlerimizi kullanarak, kendi dinimizi yaşayarak var olmamızı sağlayan bu Atatürk, İsmet İnönü, diğer komutanlar ve burada canlarını veren yüce kahramanların hepsine Allah gani gani rahmet eylesin.

Her ne kadar sizin bu yaptıklarınızı bugün unutmuş olan, hatta bunların bazılarını inkar eden gafil, vicdansız vatan ve millet hainleri bazı gafiller varsa da bugün, halkımızın büyük çoğunluğu sizlere bütün varlığıyla minnettardır, YÜCE ATAM ve diğer kahramanlar..

Türkiye Cumhuriyeti ve sizin peşinizden gelen milyonlar yaşadıkça bu ülke için yaptığınız eşsiz hizmetler unutulmayacaktır.

Kabrinizde rahat uyuyun

ATASININ İZİNDE YÜRÜYEN BİR YURTTAŞ

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code