5. Geleneksel Türk El Sanatları Festivali 7-12 Eylül arasında Güzelbahçe’de yapılıyor

by Editor | Cumartesi, Ağu 25, 2018 | 130 views5. Geleneksel Türk El Sanatları Festivali 7-12 Eylül arasında Güzelbahçe'de yapılıyor

5. Geleneksel Türk El Sanatları Festivali

 

Önümüzdeki günlerde güzel bir etkinlik daha İzmir (Özellikle Güzelbahçe, Urla ve Seferihisar yöresi) ve civarında oturan sanatseverleri bekliyor; Güzelbahçe Kültür Sanat ve Musiki Derneği (İzmir) tarafından düzenlenen 5. Ulusal Geleneksel Türk El Sanatları Festivali. Etkinlik bu yıl 07-12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılıyor.

Dernek ve sponsorların işbirliği ile İzmir/Güzelbahçe Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan 60 sanatçı İzmir Güzelbahçe İlhan Selçuk Parkı’nda sanatseverlerle buluşacak.

Bu arada festivale aşağıdaki derneklerin yöneeticileri de konuk olarak DERNEK ÇALIŞMALARINItanıtacaklar

ANTANDROS DERNEĞİ: Başkan Gülçin Cömert
Edremit Belediyesi işbirliği ile yapılan kazı çalışmaları hakkında bilgi sunumu..
FACEBOOK SAYFASI  (Mutlaka ziyaret edin)

Karaburun Üreten Eller Derneği: Başkan İpek Bayrıdost.
Dernek çalışmaları ve Karaburun yöresine ait hikayesi olan ”Karanfilli Kolye” yapımı..

Nazarköy El Yapımı Boncuk Kor. Dern. : Başkan Uğur Karataş
El yapımı cam boncuğun kültürümüzde ki yeri kullanımı anlatım sunum..

Belediyelerin bu tarz sanat etkinliklerine önayak olması veya destek vermesi gerçekten de takdir edilecek bir durum. Bu bakımdan bizler de sanatın her zaman destekçisi olduğu anlaşılan GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA İNCE’ye, desteklerini esirgemeyen sponsorlara, bu etkinlikle ilgili olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Etkinliğe katılacak olan sanatla uğraşan insanlarımıza da başarılar diliyoruz.

Gönül arzu eder ki çok güzel ürünler sergilensin, katılım büyük olsun ve etkinlik de büyük beğeni alsın. Yöredeki sanatseverler inşallah etkinliğe rağbet edeceklerdir diye de umudumuzu belirtiyoruz, bu arada.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code