85. İzmir Enternasyonal Fuarı yeniliklerle dolu olarak son derece başarılı geçti
IZMIR-FUARI
85. İzmir Enternasyonal Fuarı, kültür-sanat, ticaret ve eğlencenin buluştuğu yer oldu. Etkinlikleriyle her kesimi kucaklayan fuar, genç ziyaretçi profili ile dikkat çekti.

İzmir Enternasyonal Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ ev sahipliğinde bu yıl 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında 85’inci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. Ana teması “inovasyon”, partner ülkesi “Malezya”, onur konuğu ili “Manisa” olan fuarın, ana sponsoru Folkart, inovasyon ana sponsoru ise Vestel oldu. Fuar kapsamında tiyatrolardan, sokak etkinliklerine, söyleşilerden konserlere toplumun her kesimine hitap eden etkinlikler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ziyaretçilerden tam not alan fuarın bu yılki ziyaretçi profilini daha çok gençler oluşturdu. Ailelerin güvenle gezdiği fuarda, gerçekleştirilen etkinlikler bu yıl sanatseverlerin ve caz müziği tutkunlarının da İEF’ye ilgisini artırdı. Büyük bir titizlikle hazırlanan etkinlikler, uzun zamandır fuarı görmeyen kesimin de 85. İEF’ye heyecanla gelmesine sebep oldu.

Fuar ziyaretçileri, 85 yıllık geleneğin yeniden yükselişine tanıklık etti. Fuar süresince oynanan 17 tiyatro oyunu ve müzikal şov, 10 konser, 13 sinema gösterimi, 9 caz konseri, 36’sı gezici 70’i sabit olmak üzere 16 farklı sokak gösterisi, söyleşiler, sergiler, workshoplar, sinema atölyesi, grafiti, yoga, zumba ve sanat sokağı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Gösterime giren tiyatro oyunlarının davetiyeleri günler öncesinde tükenirken, oyun öncesinde salonların önünde uzun kuyruklar oluştu. Fuar Çim Konserleri alanı, ünlü sanatçıların hayranlarıyla doldu, taştı.

Türkiye’de ilk kez gösteri yapan FMX Blackliner Motokros gösterisi ile ziyaretçiler, adrenalinin zirvesine çıktı. Boyları 4 metreyi bulan tahta bacaklı canlı kuklalar ve dinozorlar çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatırken, dünyaca ünlü Close Act grubunun Türkiye’de ilk kez sergilediği Malaya ve Globe şovları izleyenleri büyüledi.

90’ndan fazla yabancı, 400’e yakın katılımcının yer aldığı 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’na, uzun yıllardır gelmeyen İzmirli ve Egeli ziyaretçiler akın etti. Düzen ve tertibiyle ziyaretçi ve katılımcıların beğenisini kazanan fuar, kaliteli ve zengin içeriği ile göz doldurdu.

İnovasyon temasını bundan sonraki yıllarda da tasarım ile birlikte sürdürecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında; teknoparklardan maker hareketine; dünyaca ünlü markalardan yazılım teknolojilerine kadar birçok yenilik temsilcisi ziyaretçilerle buluştu. Fuar’a; ülkemizin önde gelen 8 teknoparkı katılırken Mini Maker Faire İzmir etkinlikleri ilgi gördü.

Fuar, 10 gün boyunca İzmir’e bir hareketlilik getirdi. Fuar süresince taksicisinden otelcisine, yemek işletmecisinden seyahat acentelerine kadar tüm ticaretle uğraşan kesim, İEF’nin yarattığı hareketlilikten faydalandı.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code