Agatha Christie’nin “”Beklenmeyen Şahit” romanı film oluyor

by Bilgi Akkuş Hunca | Pazar, Ağu 28, 2016 | 71 viewsagatha-christiePolisiye edebiyatın kilometre taşlarından sayılan Agatha Christie’nin ‘Beklenmeyen Şahit’ öyküsü, Ben Affleck tarafından beyaz perdeye taşınıyor. Oscar ödüllü yönetmen ve senarist Ben Affleck tarafından sinemaya uyarlanacak dizinin başrolünde de Affleck yer alacak. Filmin prodüktörü ise Matt Damon olacak. Aynı öykü 1957 yılında Billy Wilder tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Başrollerinde Marlene Dietrich ve Tyrone Power’ın yer aldığı film, ‘en iyi film’, ‘en iyi yönetmen’, ‘en iyi erkek oyuncu’ ve ‘en iyi kadın oyuncu’ da dahil olmak üzere altı Oscar ödülü almıştı.

KAYNAK: DIKEN.COM.TR

AGATHA CHRISTIE KİMDİR?

Tam adı Agatha Mary Clarissa Miller Christie Mollowan olan Agatha Christie (15 Eylül 1890 – 12 Ocak 1976), İngiliz yazar, polisiye edebiyatın en önemli isimlerinden biri ve dedektif Hercule Poirot karakterinin yaratıcısıdır. Mary Westmacott takma adıyla aşk romanları da yazmıştır. Ancak asıl ününü, yazdığı 80 dedektif romanına ve West End tiyatrolarında sahnelenen oyunlarına borçludur.

Like it? Share it!