Ailenizin televizyonu internette: ailemizle.tv
Başbakanımız sağolsun habire salık veriyor; “1 çocuk yetmez, 3-5 tane yapın” diyor..

İyi de bu çocuklara nasıl bakılacağı hakkında kimsenin de fazla bir fikri yok doğrusu. Şöyle ki, vatandaş zaten 1 çocuğun masraflarını karşılamaktan acizken 3-5 taneye nasıl bakacak..

Daha da önemlisi, vatandaş bu çocukları nasıl eğitecek, büyütecek ve topluma faydali insan haline getirecek? Kendisi bilgi açısından yetersiz zira…

AILEMIZ-TV“İyi de, okusun öğrensin kardeşim” diyenler olacaktır.. veya devlet eğitmiyor mu filan… Maalesef şu an itibarıyla 2 argüman için verilecek cevaplar da pek olumlu değil; Vatandaşda okuma bilinci ve alışkanlığı olmadığı gibi, devlet de eğitimde son derece yetersiz kalmakta (hepimizin de bal gibi bildiği üzere)..

İşte böyle bir ihtiyaç yani eğitim gereksinimi söz konusuyken bazı özel teşebbüsçüler meseleye katkıda bulunmak için ” SAMİMİ”gayret sarfediyorlar..

Bunlardan birisi de ailemizle.tv nin kurucusu BERNA KASAPOĞLU SERDARLI…

Kendisi bizce oldukça önemli bir hizmet veriyor, kurduğu internet sitesi sayesinde… Nasıl mı? Bunu kendi ağzından dinleyelim;

“Türkiye’nin aile odaklı ilk ekranı
ailemizle.tv ’ye hoşgeldiniz.

Hamilelikten itibaren hep bir araştırma, öğrenme çabası ve ihtiyacı içerisinde oluyoruz. Hatırlıyorum da, ilk hamileliğimi öğrendiğimde doktoruma “topuklu ayakkabı giyebilecek miyim?” diye sormuştum. İkinci ve üçüncü hamileliklerimde de hep soracak sorularım oldu, ama artık daha bilimsel sorular soruyordum.

Çocuklarım büyüyorlar. Ama benim sorularım hiç bitmiyor. Evet, artık üçüncü çocuğumun dişleri kaşındığında ne yapmam gerektiğini biliyorum, ikinci çocuğuma tuvalet eğitimini nasıl vermem gerektiğini biliyorum. Fakat ilk çocuğumla birlikte ergenlik dönemini öğrenmem gerekiyor. Bir kere anne – baba olduğunuzda soruların, araştırmaların, öğrenilecek konuların arkası kesilmiyor.

Televizyonculuk deneyimim ile annelik deneyimimi birleştirerek hazırladığım projede, kendi alanlarında çok büyük işlere imza atan Mood Production ve Motiwe’yi de yanıma alarak kolları sıvadım. Sormaya, öğrenmeye, aynı zamanda eğlenmeye ihtiyaç duyan tüm anneler – babalar için hazırladığımız ve sürekli yeni videolar ekleyeceğimiz “ailemizle.tv” artık ailenizle.

Bir ANNE olarak hazırladığım Türkiye’nin ilk aile ekranı, siz ailelerle birlikte yol alırken, bilgilendirmenin yanında eğlendirmeyi de ihmal etmiyor. ailemizle.tv, aileler arasında tam bir iletişim platformu olmayı hedefliyor.

Ailenin öneminin ve keyfinin farkındayız. İşte bu yüzden “Hayat Ailemizle Güzel”.

 BERNA KASAPOĞLU SERDARLI – ailemizle.tv

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code