Akarca bakkal ve kafeleri neden kapatıldı?
Akarca esnafı kan ağlıyor. Geçtiğimiz günlerde dükkanlarını kilit vurulan, ruhsatları elinden alınan esnaf ne yapacağını bilemez durumda. Çevrede bulunan iki bakkal ve bir kafenin kapatılması hem Akarca halkını, hem dükkan sahiplerini üzdü.

Esnaflarla yaptığımız görüşmede kapatılma sebebinin yeşil alan üzerine kurulu olması ve İçişleri Bakanlığı’nın emri ile kapatıldığı yolunda.

Peki soruyoruz şimdi, ruhsatlar bu esnaflara 10 yıllık için verilmiş. Yeşil alan ise bu ruhsatı belediye nasıl verebiliyor? İkincisi verildi diyelim . Aradan 16 yıl geçmiş. Neden 6 yıl önce kapatın denmedi? Esnafa neden bir yol çizilmedi ve mağdur edildi?

Akarca zaten Sığacık gibi bir üne ne yazık ki sahip değil. Adeta üvey evlat. Verilen hizmetler eksik. Burada oturan yurttaşlar, eğer arabaları yoksa; ekmeğini, şekerini vb. gıda ürünlerini almak için Seferihisar’a mı gidecek? Zaten kış aylarında Akarca mevkiine dolmuşlar 2 saatte bir geliyor. O da ayrı bir sorun.

Bu konu ile ilgili yetkililerden yanıt bekliyor Akarca. Umarız ki sorun çözümlenir ve esnaf da rahat bir nefes alıp, evine ekmek parası götürebilir.

Sayın Soyer, yaptığınız hizmetler gözardı edilemez Seferihisar için. Her zaman da arkanızdayız. Ama bu mağduriyet ve aniden yapılan bu kilit vurma işine de bir el atmanızı bekliyor Akarca halkı ve esnafı. Şunu untmayın lğütfen Akarca halkı sizin arkanızda.

Like it? Share it!

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. hediye gultekin 11 Ocak 2014 at 18:31 -

    ben hediye gultekin akarcada gundenay kafeyi işletiyorum okadar çırpınmama ragmen kafeteryam kapatıldı neye dayanarak sebep ne ve hiç ikaz edilmeden uyarı gelmeden uç gun içerisinde kafem kapatılıyo hadi diyer yerler yeşil alandı benim kafamde kaçak inşaat varmış yıkın dediler yıktık ve madem kaçak inşaat vardı bana neden uçtane ruhsat verdi bu belediye artı ben buraya herşeyimi yatırdım ben burda kiracıyım benim burdaki magduriyetime kim cevap verecek merak ediyorum ticari olarak muzik ruhsatı içki ruhsatı işletme ruhsatı artı lig tivi d smart almışım ve bunların bana maliyeti dunya para beni bitirdiler ve ben bunların taksitlrini her ay ödemek zorundayım kim karşılayacak cevap istiyorum neye dayanarak benim kafemi kapatıyo zararım boyumu aştı sayın başkanım siz bu şehrin başkanı olarak vatandaşlarınızı nasıl bukadar magdur edebiliyosunuz ben hakkımı her turlu arayacagım saygılarımla.