Akarca, Seferihisar Belediyesi’nin “ÜVEY ÇOCUĞU” mu?

by Bilgi Akkuş Hunca | Pazartesi, Tem 6, 2015 | 95 viewsAKARCA-SAHILEvet başlık biraz trajik, biraz abartı ve hatta biraz da “absurd” bulunabilir ama gerçekten de bu bölgede yaşayan insanların düşünceleri aynen de bu şekilde..

Bu satırların yazarı yaklaşık 5 yıldır söz konusu mahallesinde yaşıyor sakin şehir Seferihisar’ın.. 4 yıl her sene 6 ay civarında yazlıkta ikamet ederek ve son 1,5 yıldır da artık buranın devamlı sakini şeklinde.. Doğal olarak da aşağı yukarı her gün Akarca yollarını kullanma zorunluluğu oluyor, gerek motosiklet ve gerekse araba ile..

Gördüğü şudur ki gerçekten de Seferihisar Belediyesi Akarca mahallesini pek de önemsememektedir.. Nereden mi anlaşılıyor? Cevabı çok basit; Delik deşik yollarından, her şeyi bir kenara bıraksak bile..

Buna ilaveten yolların sağına soluna hiçbir ÖZEN GÖSTERİLMEMESİNDEN anlaşılıyor.. Köşedeki GÜNDENAY gazinosundan Zümrütevler tarafına gelirken gazinodan 300-500 metre sonrası herhalde Akarca’ya olarak görülmese gerek.. Zaten de Fen İşleri müdürü Hakan Beyefendi’ye bu soruyu makamında direk bire-bir sorduğumuzda aldığımız cevap da çok benzerdi.. “Oraya kadar yapmışız ya yolu” gibilerden bir yanıt…

Demek istediğimiz o ki, Salyangoz Kafe’nin önünden sonrası da AKARCA ve daha ileride çok siteler mevcut ve de plajlar (Gemisu vs).. Dolayısıyla Hakan Bey’in ifade ettiği gibi “Evet, ondan sonrası daha zor çünkü yolun sağı çökebilir vs” ama en azından asfalt adamakıllı elden geçirilip düzgün bir ışıklandırma filan yakışmaz mı ve de gerekmez mi bu bölgeye de diye soruyoruz vatandaş olarak..

Bunların burada yazıldığı kadar kolay olamayabileceğinin ve de bütçe vs gerektirdiğinin de bilincindeyiz ama unutmayalım ki vatandaş da bir şeyler bahane edip vergisini eksik vermeye kalktığında kimse gözünün yaşına bakmıyor.. Haciz maciz gelip metazori parayı alıveriyor resmi makam, değil mi? Bir de seçim öncesi verilen vaatleri de unutmayalım lütfen..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code