Published On: Per, Haz 21st, 2018

Akarca’da “nefis pideler yapan” çok güzel bir kafe açıldı; ZÜMRÜT KAFE
Akarca'da "nefis pideler yapan" çok güzel bir kafe açıldı; ZÜMRÜT KAFE

Akarca, Seferihisar’da ZÜMRÜT KAFE – Pide ve diğer çeşitleri veriyor.

 

AKARCA’da YEMEK YERLERİ – Akarca’da pide nerede yenir – Akarca’da pideci: Seferihisar’da birçok yer var bir şeyler yemek istediğinizde; Lokantalar, kafeler vs. Keza Sığacık’ta da benzer yerler oldukça fazla. Fakat iddia ediyoruz bunların içinde en güzeli artık AKARCA’da (Zümrütevler Sitesi içinde).

Evet, AKARCA’nın konumu ve yönetimi itibarıyla en özel sitelerinden biri olan ZÜMRÜTEVLER SİTESİ çok güzel bir mekana kavuştu. Sitenin içindeki sosyal tesisin yapımı tamamlandı ve değerli bir işletmeciye kiralandı.

Mekan Akarca’nın en güzel yerlerinden biri ve harikulade bir deniz manzarasına sahip. MURAT GÜLECEN isimli beyefendi hizmet vermeye başladığı ZÜMRÜT KAFE isimli pırıl pırıl mekanda aşağıdaki çeşitleri sunuyor gelenlere.

Sabah Kahvaltısı, Lahmacun, Etli kapama
Pideler (kıymalı, kıymalı yumurtalı, kaşarlı pide ve daha birçok çeşit)
Pizza Çeşitleri, Ramazan pidesi, Lavaş, Tırnaklı ekmek
Kiremitte köfte (sade / kaşarlı)
“EVİÇİ Malzemesi” fırında yapılır.
Salatalar ikramdır.
Tost Çeşitleri, Çay, Kahve ve Meşrubatlar, Ayran, Dondurma ve Sütlaç

Yiyeceklerin kalitesi ve lezzeti hususuna gelince, bizler ORHAN USTANIN elinden çıkan kaşarlı kıymalı pideyi denedik. Gerçekten de ÇOK LEZZETLİ bulduk. Üstelik fiyatlar da oldukça makul.

Gelmeyenler pişman olur doğrusu.

SİPARİŞ VE BİLGİ İÇİN:

0532 – 058 09 45
0507 – 360 98 76
 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.