Akarca’da en güzel nereden denize giriliyor…?

Akarca’da deniz ve plajlar – En güzel plajlar nerede? En güzel nereden deniz girilir? Akarca’da BEACH var mı?

Seferihisar AKARCA’ya geldiniz.. Burası EGE’nin keşfedilmemiş yerlerinden biri bize göre.. Tertemiz denizi (mavi bayraklı), mis gibi havası ve sakin yaşamıyla tam bir tatil cenneti.. İnsanlar nispeten daha yumuşak, yani hayat daha bir kolay ve huzur verici – diğer birçok tatil yerine kıyasla..

Seferihisar’da aşağı yukarı bütün ihtiyaçlarınızı bulabiliyorsunuz zaten.. Ama denize girmek için Akarca en yakın yer.. Zaten burada işyerlerinden ziyade (ki nerdeyse birkaç bakkal hariç hepsi Seferihisar’da) evler var.. Çoğu iki katlı ve bahçe içinde.. Genellikle ortam yeşillik – bilhassa sitelerin içinde.. Denize gelince buradan rahatlıkla girebilirsiniz sahil boyunca..

Seferihisar’daki Akarca Plajı mavi bayraklı ünvanına sahip. Havaalanına yaklaşık 55 km olan ilçede yer alan olan plaj ilçe merkezinden 4,5 km uzaklıkta bulunuyor. 165 metre uzunluk 150 metre genişliğinde bulunan Akarca Plajı için halk plajı tanımını yapabiliriz rahatlıkla. Burada isteyenler su sporları ve diğer plaj sporları yapılabilmektedirler. Ulaşım konusuyla ilgili olarak da plaja özel aracınızla veya toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebilirsiniz.

Burada birçok belediye plajı var. Örneğin; Akarca plajı, Gemisu Plajı, Orşal Plajı vesaire.

Diğeer taraftan burada bulunan bazı özel tesisler de şöyle: Teos Ormancı Tatil Köyü, Tahsin Ar Tesisleri Apart Hotel, Bells Hotel Akarca

Burada çeşitli yerler var hizmetlerinden faydalanmak için. Bunlardan en önemlisi yeni açılan fakat kısa sürede ilgi gören CALYPSO Beach.

Yeşillikler içinde (çimen) temiz tuvaletler, şezlong, şemsiye vs gibi her türlü gerekli hizmeti bulabileceğiniz düzgün bir yer.  Fiyatlar da öyle uçuk değil. Üstelik giriş parası ödemiyorsunuz. Şezlong ücreti 20 TL. Bu ücrete duş vs dahil. Yiyecek olarak da daha ziyade fast-food tarzı mevcut ve fiyatlar norma seviyede.

Sahibi ERGÜN Bey (turizm tecrübeli) ve DAVUT BEY kısa sürede gerçekten ilgi gördüklerini ve hafta içi ama özellikle hafta sonu oldukça rağbet olduğunu belirtiyor. Akşamları canlı müzik olduğunu da belirtiyor Ergün Bey bu arada.

Burada ayrıca, Gündenay Cafe, Onur Cafe, Sahil Beach gibi başka tesisler da mevcut denize girmek için kullanabileceğiniz. Hatta daha da ileri gidersiniz Gemisu Belediye Plajı ve yine Belediye plajı olan Orşal Plajı da var. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bütün Akarca sahili zaten denize girmek için uygun (biraz taşlı olmasına rağmen ilk girişte ve biraz da fazla soğuk).

Like it? Share it!