Ata Demirer’in Sığacık ve Seferihisar izlenimleri

by Editor | Salı, Oca 31, 2017 | 243 viewsOLANLAR-OLDU-ATA-DEMIRER-FILM-SIGACIK-55

Türk komedyenleri arasında gerek, mizah yeteneği ve sanatı ve gerekse kişiliğiyle gerçekten de çok ayrı bir yere sahip olan ATA DEMİRER bilindiği üzere en son filmini Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar’ın SIĞACIK mahallesinde çekmiş ve dikkatlerine yıldızı zaten de parlamakta olan bu özel tatil beldesine çevrilmesine neden olmuştu. Öncelikle bu açıdan Seferihisar halkının bir teşekkür borçlu olduğunu söyleyebiliriz Sevgili Demirer’e…

Ayrıca sanatçının da yazın Sığacık’ta yaşamış olduğu bu deneyimden çok büyük mutluluk aldığı anlaşılıyor ve bu durumu demeçlerinde ve röportajlarında oldukça sıklıkla belirtiyor. Örneğin, Demirer’in öyle bir ifadesi var ki bunu çerçeveletip duvara assa yöre halkı yeridir adeta.

Sanatçı şöyle diyor bu konuyla ilgili:

“Film biterken herkes çok üzüldü zaten. Normalde çekimler biter bitmez yola çıkılır “İstanbul’u özledim” diye. Bizim ekipte kalanlar oldu birkaç gün daha. Çok acayip bir şekilde rahat ettik. Tabii Sığacık ve Seferihisar halkının da bizi rahat ettirmesi söz konusu burada. Çok olgun bir ortamdı. Koca bir kasabayı set gibi hissettirdiler bize. Hiç kimse rahatsız etmedi.”

Eminiz ki sanatçının bu sözleri yörede yaşayan birçok vatandaşımızın kalbinde ayrı bir yer edinmeye yetecektir. Gönül arzu ediyor ki Ata Demirer gibi her şeyiyle özel sanatçılarımız artsın ve ülkemizin kültürüne de önemli katkılarda bulunabilsin.

Tabii bu tip faaliyetler yörenin tanınmasına katkıda bulunarak ekonomi açısından da büyük getiri artışları sağlıyor. Örneğin, Seferihisar bundan 5-10 sene önce kimse tarafından tanınmazken bugün Ege’nin en gözde ilçelerinden biri haline geldi yerleşip rahat ve keyifli bir haya sürmek için. Bu noktada şüphesiz ki buraya “sakin şehir” ünvanını getirerek ön plana çıkmasını sağlayan değerli Belediye Başkanı Tunç Soyer’e de teşekkür borçludur yöre halkı.

Biz de buradan her iki insana da teşekkürlerimizi sunalım çok olumlu ve faydalı çalışmaları ve ülkeye ve sanata nihayetinde güzelliklere katkıları için.

Editör

 

OLANLAR OLDU FİLMİNİN FRAGMANI

Like it? Share it!