Aziz Kocaoğlu’ndan sürpriz karar: “2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağım”

by Editor | Pazartesi, Eki 1, 2018 | 167 viewsGazetelerde bir haber; Aziz Kocaoğlu beyanat vermiş ve demiş ki “2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağım”. Ege Bölgesi’nde yaşayan çoğumuz zaman zaman belediye başkanımıza kızar verir veriştiririz hatta. Gerçekten de bazı eksiklikler vardır yönetim veya hizmet döneminde. Fakat elimizi vicdanımıza koyarak kabul etmek gerekir ki bu koca şehri oldukça başarılı bir şekilde yönetmiştir – her türlü tenkite rağmen.

Yalnızca sevenlerinden veya yakınından gelse iyi olumsuz bakışlar vesaire. Ya hükümetten gelen muhtelif engellemelere ne demeli, yönetimi boyunca. Yani, hükümet kendi kazandığı belediyelere kesenin ağzını sonuna kadar açarken garibim İzmir Belediyesi metroyu kendi imkanlarıyla yaptı örneğin. Üstelik İstanbul’daki maliyetlerin çok altında halletti bu işi. Tabii bu başarı hikayelerini de unutmamak lazım.

Ayrıca İzmir Ak Parti’nin bir türlü diş geçiremediği yer malum ve bu koşullar altında bu büyük kenti idare etmek her babayiğidin harcı değil bizce. Bu bakımdan da takdir etmek lazım Kocaoğlu’nu.

Duymuşsunuzdur muhtemelen, Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir için adaylık söylentilerini. Bizim naçizane fikrimize göre hani “taş yerinde ağırdır” misali değerli başkan sakin şehirde devam etse daha hayırlı olur diye düşünüyoruz. Allah korusun İzmir’de adamı bir anda yutmaya bile kalkarlar vallahi. Halbuki burada kendi düzenini kurmuş durumda ve birçok tenkit alsa da bazı konularda (ki biz de ediyoruz) yine de başarısı ortada görünüyor.

Tabii karar herkesin kendisine ait ama inşallah hayırlısı olur diyelim, İzmir (ve de Seferihisar) için.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code