Bayram bitti, deliye her gün bayram :)
Evet 9 günlük bayram (nasıl bir süreyse) en sonunda bitti ve Türkiye bugün tekrar işbaşı yaptı..

Ekonominin uğradığı zarara bir bakar mısınız? 9 gün boyunca bacalar söndü, makineler durdu… Ama, evvel Allah zengin ülkedir Türkiye.. Vız gelir tırıs gider.. Ayrıca, bir sıkıntı söz konusu olsa bile hükümet koyar zammı vatandaşın beline beline, düzeltiverir bütçeyi olur biter.. Değil mi değerli bakanlarımız?

İSTANBUL TRAFİK ÇILGIN

İSTANBUL TRAFİK ÇILGIN

Tabii şaka bir yana gerçekten de olacak şey değil; Kim bilir kaç kişinin işi tepetaklak oldu? Kim bilir kaç kişi iflasını isteyecek, çek senet ödenmedi, alacaklar tahsil edilmedi veya satış olmadı diye? Velhasıl bu popülist politikalar iş değil.. Aklı başında yönetimlere (kim olursa olsun ister sağ, ister sol) yakışmaz.. Yalnızca Türkiye’nin menfaati açısından düşünmeyi becerebilen insan bunu görür elbet..

Bu arada bayramda yollarda perişan olanlar, hatta “CAN VERENLER” mi istersiniz, yoksa cepleri boşalıp, kredi kart limiti ağzına kadar dolanlar mı? Velhasıl tam bir çılgınlık oldu bu bayram da..  Yine tadında kalmadı bizce – süre olarak…

Bundan sonra ne olacak peki? Hiç, aynen devam… Yani, “deliye her gün bayram” derler ya, işte Türkiye’de artık bu halde.. Çıldırmış bir vaziyette her gün öyle şeyler düşüyor ki gündemimize “vay be bu da mı olacaktı” dedirtiyor bize.. Hatta artık kısa bir süre sonra herkes “bunda anormal bir şey yok ki” demeye başlayacak her türlü garabet için. Hani çok değerli besteci ve şarkıcı Bülent Ortaçgil’in şarkısında söylediği gibi her şey “NORMAL” olacak..

İşte o gün de “DELİYE HER GÜN BAYRAM” deyişi tam olarak yerini bulmuş olacak.. Sabredin, az kaldı

21.10.2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code