Bayram için cazip kredi almak ister misiniz
Bayram için nakde mi ihtiyacınız var?

Pek çok banka kredi vermek için birbirinden cazip kampanyalar başlattı

BANKALAR MÜŞTERİ AVINDA

Bayrama sayılı günler kala bankalar müşterilerine cezbedici fırsatlar ile kredi veriyor. Bir bakıyorsunuz telefonunuz birden çalıyor. .. “Bankadan arıyoruz. Fırsatlarımızdan yararlanmaayı düşünür müsünüz” Hadii, Banka beni nasıl buldu, nasıl da beni düşünüyor” gibi bir şey geçmesin aman aklınızdan çok yanılırsınız. 🙂  O hiç işinizin olmadığı banka nasıl buluyor sizi inanılmaz.  Nasıl buluyorlarsa buluyorlar. Şöyle sabredip, dinlerseniz, ne  iç gıdıklayıcı imkanlar diye düşünüp, ağlarına atlayabilirsiniz. Ama mantıklı olarak düşünürseniz, bu ağa bir takılırsanız, kurtulmanız da pek mümkün değil.

Özellikle “kısa vadede düşük faiz” parolasıyla kampanya yarışına dahil olan bankaların bir kısmı da “cazip” olarak niteledikleri koşullarla müşteriyi bankalarına çekme gayretinde. Bankalar arasındaki kampanya rekabeti ise nakde sıkışan müşteriye yarıyor görünüyor ama madalyonun arka yüzü öyle değil.

Biliyorsunuz, bir krediyi gecikmeli öderseniz, faizinin ekstradan nasıl işlediğini. O an için nakit ihtiyacınız karşılanıyor fakat sonrasında bankaya gebe kalmış bir vaziyette, ay başı gelmesin diye bekliyorsunuz.

Siz siz olun bankaların bu girdabına düşmeyin, dedikten sonra biz gene de hangi banka nasıl bir teklifle müşterisinin karşısına çıkıyor yazalım.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, bankaların kredi maliyetleri alınan dosya masrafları ve diğer ücretler nedeniyle farklılık gösterebiliyor.

İŞTE BAZI KAMPANYALAR..

İş Bankası, “Geleneksel bayram kredisi” kampanyasıyla bu bayramda da nakde ihtiyaç duyan müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. 22 Ekim’e kadar geçerli olacak kampanya ile serbest meslek sahipleri, tüm ücretli çalışanlar ile emekliler, 60 ay vadeye ve 35 bin liraya kadar farklı kredi seçeneklerinden yararlanabilecek.

Garanti Bankası da kurban bayramına özel kredi kampanyası düzenledi. Banka 9 aya kadar vadeli 3 bin lira krediyi 0,79 faiz oranıyla kullandırıyor. Bu kampanya kapsamında kredinin dosya masrafı için de 79 lira alınıyor.

Vakıfbank ise kurban bayramında “KOBİ’lere çifte bayram” sloganıyla hazırladığı kredi kampanyasında 3 ay sonrası ödeme, 36 aya kadar yüzde sıfırdan başlayan faiz oranlarıyla acil nakit ihtiyacı olan KOBİ’lere sunduğu kampanyasıyla öne çıkmaya çalışıyor.

Denizbank da “Cebimde kredi” adı altında sunduğu bayram kredisi kampanyasında 1-12 ay vadeye kadar yüzde 1,39 faiz oranıyla kredi kullandırıyor. Bayram aylarında ödemenin olmadığı ve dosya masrafının alınmadığı kampanyada diğer vade seçeneklerinde faiz oranlarında değişiklik kaydediliyor.

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code