Bir Cumartesi Seferihisar Kültür Merkezi
KULTUR-MERKEZI

KULTUR-MERKEZI

Günlerden Cumartesi.. Seferihisar merkeze iniyoruz Akarca’dan.. Kültür Merkezi’ne gideyim de orada web sitelerimiz üzerinden çalışayım diyorum birazcık..

Kültür Merkezi’ne gelince bir de bakıyorum ki kapı duvar.. Saat de 14 filan, hani çok geç de değil.. Süklüm püklüm geri dönüyorum…

Şimdi, ne alaka var kardeşim burası kültür merkezi hatta müze diyecek olanlar çıkacaktır tabii..

Doğru ama aynı zamanda çok hoş bir kafe (bu arada çayı da gerçekten de güzel).. Yani müze desek zaten öyle çok da fazla sunacağı bir şeyler var denilemez..

İnsanlar Cumartesi günü müsait de oluyorlar zaten biraz daha fazla gezinmeye.. Civar beldelerden merkeze iniyorlar vesaire.. Ne olur yani Cumartesi de 17 ye kadar açık olsa, değil mi?

Bir de en az bu kadar hatta daha önemli olan bir husus da şu; Çok temiz, pırıl pırıl bir yer yapılmış (gerçi eski nostaljik hali muhafaza edilmediği için çok üzülenler de yok değil). Seferihisar’da böyle bir yer yok bizce.. Ama ne zaman gitsek bomboş buluyoruz. Demek ki tanıtılmıyor iyi (promote edilmiyor).. Halbuki,  bunu belediye o kadar da güzel kullanabilir ki insanları daha çok toplamayı başarabilse oraya.

Son olarak da böyle bir yerde, dizüstü bilgisayarınızı alıp gittiğinizde bir de bakıyorsunuz ki, internet bile yok. Gerçekten de pes ve insaf vallahi.. Hani derler ya “okyanusu geçip derede boğulmak” diye aynen de öyle. Be kardeşim, ADSL dediğin kaça mal olur ki oraya bilemedin yüz elli iki yüz lirayı geçmez.

Yakışır mı Belediyeye ait böyle bir yerde internet olanağının olmaması, artık kasapta bile varken..

Eminiz, Tunç Başkan bu konulara eğilecek zamanı bulamamıştır tam olarak. Yoksa onun gibi vizyonu geniş bir kişi için bu tip konular leblebi çekirdek bile olamaz, evvel Allah..

Bu vesile ile Sn. Tunç SOYER’e seçimlerde başarılar dileriz.

Not: Bu arada resimde gördüğünüz kapıdaki “AÇIK” yazısına kanmayın sakın, zira kapalıydı

08.02.2014

Sevgilerle
Akarcalı dostlar

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code