Bir değeri daha kaybettik: Şair, besteci yorumcu Naşide Göktürk aramızdan ayrıldı
NASIDE-GOKTURK
Ölüm tabii ki acı bir gerçek hiçbirimizin kaçamayacağı… Her bir ölüm arkasından şüphesiz ki üzülen insanlar olacaktır. Ama özellikle de bu topluma önemli kültürel ve sosyal katkılar vererek güzel izler bırakan değerlerin ölümü daha da geniş kitleleri üzüyor…

İşte şimdi de bir yıldır akciğer ve pankreas kanseri ile mücadele edendeğerli sanatçı Naşide Göktürk aramızdan ayrıldı, maalesef.

Bildirildiğine göre durumunun ağırlaşması üzerine Bodrum’da Acıbadem Hastanesi’nde tedavi altına alınan Naşide Göktürk’ün, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde Onur Akay, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Naşide Göktürk mücadeleye yoğun bakımda devam ediyor ve artık çok yorgun. Bilincinin ise gitgide dağıldığını öğrendim. Niran Ünsal, Naşide’nin ablası Nihal Aktaş’tan aldığı haber üzerine alelacele Bodrum’a gitmiş ve geceyi hastanede geçirmişler. Naşide’nin ailesi ve kendi doktoru Esat Namal, ilerleyen günlerde Naşide’nin durumuna ilişkin açıklama yapacak. Allah yardımcısı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Göktürk hastalığının ilerlemesine rağmen, yaşama sıkı sıkı tutunuz 2016’da ‘Çocukluğumu Uçuruyorum’ isimli  bir albüm çıkarmıştı.

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

1 Nisan 1965 doğumlu Naşide Göktürk, çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Lise yıllarında edebiyata meraklı olan Göktürk, bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra Ankara’da kendi işini kurdu. 90’lı yılların başında çıkardığı “Yüreğim Rehin” albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı, Göktürk’ü zirveye taşıdı. Naşide Göktürk, başarısı çıkardığı şiir kitaplarıyla da perçinledi.

Şiir Kitapları: Sesimi Ateşe Verdim, Son Çaylar, Yüreğim Rehin, Mavi Mavi Sevdim Seni, Tül Gibi, Pırlanta Peri, Savrulurken Seni Buldum

Albümleri: Yüreğim Rehin 1994, Kan Kırmızısı 1997, Kimsem Yok 2001, Unutmak İstiyorum 2004

Like it? Share it!