Bizimle Paylaşın… Yazılarınızı Bekliyoruz

BilgisayarMerhaba Değerli Ziyaretçi,

Seferihisar’da veya çevresinde yaşıyorsunuz.. Yani Akarca, Sığacık, Ürkmez vesaire.. veya bu bölge ile ilgileniyorsunuz veya herhangi bir şekilde ilişkiniz var.. Bu yörede olan bir etkinlik, bir güzellik veya bir aksaklıkla ilgili bir şeyler paylaşmak istiyorsunuz…

Lütfen, aşağıdaki yorum bölümüne adınız ve telefon numaranızla yazınız ve burada diğer ziyaretçilerimizle paylaşalım… İster adınız ve diğer ayrıntıları yayınlayarak, ister bunları gizli tutarak…

Önemli not: Sitemizin etik kurallarına uygun olmadığını veya siteye zarar vereceğini düşündüğümüz gönderileri doğaldır ki burada YAYINLAMAMA yetki ve hakkımız her durumda geçerlidir.

Editör
11.07.2013

 

Displaying 9 Comments
Have Your Say
 1. lale elmasulu dedi ki:

  Alparslan Işıklı ilçenizde dün vefat etmiş çok değerli bir insandı emekten ve ulusundan yana …

 2. Eren Yıldırımer dedi ki:

  Merhaba,
  Seferihisarın yeni açılan yerleşim yerlerinde örneğin camikebir mahallesine bağlı olan, jandarma ışıklarına gelmeden izmir yönünde solda kalan yeni binaların caddele ve sokaklarına çok kalitesiz de olsa sonunda asfaltlama yapıldı. Ancak hala yaya kaldırımı yok, apartmanlardan çıktığımızda çamura basmak zorunda kalıyoruz. Ayrıca bu yeni yerleşim yerlerindeki caddeler geniş olduğu için araçlar oldukça hızlı şekilde geçiş yapıyorlar. Çocuklar ve bizler araç yolunda yürümek zorunda kalıyoruz, hem yürümek çok zor çünkü mucur dolu hem de araçlar yüzünden tehlikeli. Bu nedenle hız keser ve yaya kaldırımları çok acil yapılmalı.
  Teşekkürler
  Eren Yıldırımer

 3. füsun selçuk dedi ki:

  Akarca 2120 ve 2118 sokakta oturan biz sakinler çevresel atıkları topluyoruz. Belediyeyi tekrar tekrar aradığımız halde, gellip almıyorlar, 2120 sokakta Bells motelin oraya bu atıklar için büyük kutu istedik, gelmedi.
  Oysa otelin atığı bizden çok.
  BİZ DUYARLI VATANDAŞ olmaya çalışıyoruz ama BELEDİYE maalesef bu konuda çok duyarsız. Marka olabilmek temizlik ve çevrecilik gerektirir. İlgililere duyurursanız seviniriz

 4. Tunç Bey dedi ki:

  Akarca mevki Tepecik mahallesi Zümrütevler Konut Yapı Koop. girişinde bulunan kanalizasyon kapaklarından ara ara pis su çıkmakta ve çevreye rahatsızlık vermektedir.

  İzsu ile görüşmelerden anladığım kadarıyla Zümrütevler girişin yan tarafında Halk plajının arkasında bulunan arıtma tesisine ait pompaların arızalanması durumunda bu oluşmaktadır.

  Arızanın giderilmesi biraz uzun sürmekte ve defalarca arayarak anca sonuca ulaşabilmekteyiz.

  Lakin bu olay yalnızca bir defaya mahsus olmamakta çünkü etraftaki sitelerinde pis suları pompalara ait binanın yanında toplanıp oradan basıldığı için arıza halinde çok kısa zamanda depo dolmakta

  Zümrütevlerdeki kanalizasyon kapaklarından çıkmaktadır bu durum sık sık başımıza gelmektedir.Gerekli yerlere iletmeniz ricasıyla Saygılar..

 5. serhat dedi ki:

  Beylerden bakınca göndeceyi görürsünüz. Bu kadar yakın iki köyün kara yolu mesafesi 1 saat kadar sürüyor. Köylerin haritadan yollarına bakın paralel şekilde seferihisara inerler ama aralarında bir bağlantı yolu yoktur. Bu yüzden seferihisara inip tekrar diğer köye çıkmak zorundasınızdır. Oysaki bir bağlantı yolu olsa ve beyler köyüde yanlızlığından kurtulsa ve insanlar birbirlerinin ziyaretine gidebilse.

 6. Gökçe Yaraşlı dedi ki:

  Merhaba bugün 3 Ağustosta Akarca mevkiinde gerçekleşen bir yangın haberini bildirmek isterim Saat 13.00 civarı arıtma tesisi yan tarafındaki kurumuş otlarla kaplı alanda yoğun bir yanık kokusuyla küçük çaplı bir yangın dikkatimizi çekti. Rüzgarın da etkisiyle alevlerin sitemize doğru yaklaşmasıyla (Ardacan sitesi) itfaiye ekiplerine haber verdik fakat rüzgarın gücü fazlaydı.Yazlık evlerimizin önündeki ağaçlı bölgeye gelen alevler nedeniyle araçlarımızı çektik ve evlere bağlı artezyen suyu hortum ve kovalarla yangını engellemeye çalıştık.Ekipler gelmiş olmasına rağmen yangının kontrol altına alınması uzun sürdü.2 saatlik bir çalışma sonucu yangın durduruldu. Yangının nedenin ihmal olduğu polis ekiplerince bizlere ifade edildi.Tutanak tutuldu ve arazide araştırmalar gerçekleştirildi. Küçük bir ihmalde doğanın affının olmadığı aşikar. Bu konuyla ilgili gerekli önlenmelerin alınmasını talep ediyoruz.Yazlık bölgelerde sürekli kalan insanlar olmadığı kesin ve bu yangında kaybımımızın olmaması kendi tedbirlerimiz sayesinde gerçekleşti.

 7. SEFERİHİSAR YEREL YÖNETİM HİZMETLERİ DENETLEME PLATFORMU dedi ki:

  Sığacık Bahçeler arası yolu için sizlere ve Büyükşehire teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak; yolun hayli yükselmesi ile birlikte sağ ve solunda kalan aşırı düşük şarampol olarak nitelidiğimiz kısımlar ciddi risk taşıyor. Yolun güzelleşmesi ile bu alanda ciddi hızlı araç kullanılacaktır. Geçişlerde aracını sağa ve sola kaçıranları ciddi tehlikeler bekliyor.

Bir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>