Cemil Çiçek günah çıkardı: “FETÖ’de hepimizin günahı var bizimki yüzde 90”
Screenshot_3Hükümet kanadından (eski veya yeni) siyasiler günah çıkarmaya devam ediyor yavaş yavaş. İşte eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ de bu kervana katıldı ve cemaatin devlette yapılanmasında 1970’lerden beri herkesin günahı olduğunu belirterek, “Belki bizim günahımız yüzde 90 ama unutmayın yüzde 1 de zehirlemek için yeterli” dedi.

Cemil Çiçek şunları da ilave etti;

“Bu yapı, 70’lı yıllardan beri var olan bir yapı. Bunların bu noktaya gelmesinde hepimizin günahı, vebali var. Belki benim vebalim yüzde 90, başkasının yüzde 5, yüzde 1; ama yüzde 1 bile zehirlemek için yeterlidir unutmayın. Türkiye siyasi, dini ve ticari açıdan kandırılmışların ülkesi. Bakıyorsunuz, bu alanlarda insanlar çok kolay kandırılıyor. Bunu en kolay yaptıkları alan da din. O yüzden sık sık kayıt dışı dine vurgu yapıyorum. Her şey şeffaf olursa, denetime tabi olursa, bunlar yaşanmaz. Şimdi devletin içinden temizleniyorlar. Ama yerine kimlerin getirileceği çok önemli. Bu kişiler, liyakat esas alınarak çok iyi kontrol edilerek alınmalı. Yoksa FETÖ gider, ÇETÖ gelir.”

Ah muhterem sizin gibi evvel Allah herşeyi bilen, deneyimli siyasetçiler nasıl oldu da bunlaarı vaktiyle göremedi? Bütün bu zaman zarfında ülkenin çivileri yerinden söküldükten sonra mı jeton düştü zatıallerinizde?

Pekiyi bunun faturasını kim ödüyor muhterem, onun farkındasınız değil mi? Reva ve adil mi bu?

Cevap yok tabii 🙂 – Amaa farketmez nasılsa yiyecek vatandaş çook…

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code