“Çılgın Tatil” Başlıyor..
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle arka arkaya 9 gün tatil çok da sık görülen bir şey değildir hani..

Daha önceden 5 gün, 7 gün gibi uzun tatilleri çok gördük ama 9 gün pek fazla rastlanır bir süre değil..

“Fena mı kardeşim? Vatandaş bol bol dinlensin, gezsin eğlensin işte.. Daha ne istiyorsun ki?” diyenler olabilir..  Ama durum hiç de öyle değil esasında..

Bir defa, Türkiye yaklaşık 2 haftalık bir üretim ve dolayısıyla milli hasıla kaybına uğrayacak.. Bu arada birçok esnaf tüccar faaliyet gösteremeyeceği için tahsilat ve ödemelerinde sıkıntılar olabilecek, yani ödenmeyen çek ve senetler vesaire..

SEFER-TATIL-ARABADiğer taraftan ise, Devlet Bakanı Ali Babacan’ın medya ve basın organlarında gür bir sesle haykırdığı “Tasarruf etmeliyiz” mesajına çok aykırı bir durum oluşuyor yine; Vatandaş, yükleniyor kredi kartına, ver elini Antalya, Bodrum, Marmaris vesaire vesaire.. Bu paralar nasıl ödenecek sonra? Allah kerim..

Bir de en önemlisi, bu tatilde de yollarda birçok vatandaşımız “kurban” olmaz inşallah.. Çünkü vatandaşımız sabırsızdır, inatçıdır ve maalesef kural filan da tanımaz boşluğu bulduğunda.

İşte bütün bunları bir araya getirdiğimizde bu 9 günlük tatilin Türkiye için ne kadar lüzumlu olduğu hakkındaki görüşlerimizi anlamışsınızdır herhalde..

Allah akıl fikir versin, bu çılgın tatilcilere.. Ama en başta tepede bizi idare edenlere…

Not: Siz yine de bir yerlere gidecekseniz, Seferihisar taraflarına bekleriz… Güzel havamız, denizimiz vs mevcuttur..

11.10.2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code