Başkan Soyer’den ricamız: “Akarca’nın Yolları Taştan, Onları Yapalım Baştan”

by Editor | Cuma, Mar 2, 2018 | 108 views
İlçemiz Seferihisar’a sakin şehir ünvanını kazandırdıktan sonra yaptığı diğer hizmetlerle de buranın çok kısa bir zaman diliminde en fazla tanınan ve sevilen tatil ve yerleşim merkezlerinden biri haline gelmesini sağlayan değerli Başkan Tunç Soyer’e özellikle Seferihisarlılar ne kadar teşekkür etse azdır, hiç şüphesiz ki. Hatta bu ilçede bu satırların yazarı gibi dışarıdan gelip yaşayanların da birçok açıdan takdir ve teşekkür borcu bulunmaktadır bize göre.

Bununla beraber öyle basit konular da mevcuttur ki gerçekten de takdir edilmesi gereken bu performansa yakışmamaktadır. Örneğin, çok kişi tarafından telaffuz edilmekte olan “Akarca yöresine üvey evlat muamelesi edilmesi” konusu değerli başkanın oluşturmuş bulunduğu çok anlamlı profil ile pek uyum sağlamamaktadır, doğrusu. Yani Sığacık için her bakımdan kesenin ağzı açılarak eksikleri tamamlamak için azami gayret sarf edilirken, Akarca’nın neredeyse görmezlikten gelinmesi konusu çok kişi tarafından dillendirilmektedir. Hiç şüphesiz ki değerli başkan da bu konudaki söylentilerden haberdar olmaktadır zaman zaman.

Bize sorarsanız eğer, maalesef biz de bunda hakikat payı olabileceğini düşünmeden edemiyoruz, üzüntü duyuyor olsak da. Örneğin, burada gördüğünüz resimler de bunu çok açık şekilde kanıtlıyor adeta.

Sevgili Başkan, Akarca semtinde de en az Sığacık semtinde olduğu kadar “değerli” hemşerileriniz yaşamakta. Onların da ilçeye ve sağa sola gidip gelirken kullandıkları vasıtaları mevcut ve bunlar en az herkesinki kadar lazım ve kıymetli. İnsanların buralara gidip gelirken arabalarına ve dolayısıyla ceplerine ve hatta belki de canlarına zarar gelmesinden siz de mutsuzluk duymaz mısınız o güzel olduğuna hiç şüphemiz olmayan vicdanınızda?

Öyleyse değerli Başkan “lütfen” maiyetinizde çalışan arkadaşlara bir “uygun” talimat veriniz de “arkadaşlara zahmet olmazsa eğer” sizin performansınıza yakışır şekilde hallediversinler şu BASİT işi. Yapacakları şey herhalde 3-5 kürek bir malzeme atmak olacaktır o çukurları en azından yamamak için. Böylece buradaki vatandaşlar da sizin buradan aldığınızın oyların karşılığını vermek hususunda onları unutmadığınızı bir kere daha göreceklerdir.

Bizler sizin çok yoğun olduğunuzu ve “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme vs” gibi diğer önemli 🙂  “MEŞGALELER” ile de uğraştığınızı biliyoruz. Ama, bu çok saf ve haklı isteklere de göz, kulak ve vicdanınızın açık olacağından eminiz.

Sizi seviyoruz değerli başkan, ne olur gereğini yapınız.

Teşekkürler
Mustafa HUNCA

NOT: Bu çukurlar yalnızca birkaç tanesidir bahsedilenlerin.  Özellikle Zümrütevler Sitesi’ne doğru gelirken bu çukurlar “adeta” azmaktadır 🙂

Like it? Share it!