DİSK temsilcilerinden Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e nezaket ziyareti
screenshot_2Memlekette OHAL durumu devam ederken bunu prensipte doğru bulmayan birçok kuruluşlar da protesto ediyor. Zira bunlara göre durum artık “üzüm yemekten çok” BAĞCIYI DÖVMEK istikametine doğru yönd değiştirmiş bulunuyor. 14 Temmuz darbe teşebbüsünü müteakip ilgili faillerin (çoğu asker vs) yakalanıp hapse atılmasından sonra devam eden tutuklamaların önemli bir kısmının “cadı avına” dönüşmüş olduğu ifade ediliyor protesto eden kesim tarafından. Diğer bir deyişle hükümetin bu vesileyi fırsat bilerek kendisine ve uygulamalarına muhalif gördüğü kesimden de birçok kişinin hürriyetini kısıtladığı iddia ediliyor. İşte bu düşüncedeki kuruluşlardan biri olan DİSK temsilcileri geçtiğimiz günlerde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sendikalar, demokrasi güçlerinin İzmir’de gerçekleştirdiği OHAL ve KAYYUM uygulamalarına karşı yapılan oturma eylemine katılan Tunç Soyer’e destekleri için teşekkür etti. Seferihisar Belediye binasında gerçekleşen ziyarete Disk Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Lastik İş İzmir Şube Başkanı Zedin Yumli, Genel İş Sendikası İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Şükret Sevgener, Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube Sekreteri Aydın Tekin katıldı.

Görüşmede şu görüşler karşılıklı olarak teati edildi;

Sendika Temsilcileri adına konuşan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı; “Demokrasi güçleri olarak OHAL sürecinde yapılan uygulamalarının ve Kayyum atamalarının keyfi uygulamalar olduğunu düşünüyoruz. Bu şekilde Türkiye’de demokrasiden, özgürlüklerden bahsedilmez hale geliyoruz. OHAL uygulaması ile birlikte Türkiye’de işçiden, emekçiden yana olan tüm radyo ve televizyon kurumları kapatılır oldu. Tüm bu yaşananlarının karşısında dimdik duracağız. Bu haklı davamızda yaptığımız eyleme gelerek bize destek veren Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyoruz. Bugünkü ziyaretimizin nedeni de bize verdiği güç nedeniyle. Hep birlikte ülkemize, milletimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Hukukun üstünlüğünü, demokrasi ve barış temelinde dayanışmamızı güçlendirmek zorundayız. Aydınlık Türkiye’nin, çocuklarımızın geleceğinin tek çaresi bu zeminde işbirliğinin, güç birliğinin sağlanmasıdır. Darbe ve dikta peşinde koşanlara en güzel cevap budur” dedi.

Like it? Share it!