Doğanbey’de “Tatil Köyü” ruhsatı sıkıntısı
Genellikle düzgün işlere imza atan Seferihisar Belediyesi’nin başı oldukça sıkıntıda şu günlerde..

Zira, Doğanbey mevkiinde hizmet veren Mir Tatil Köyü’ne ruhsat verilmiş olması birçok yöre sakininden tepki alıyor..

Nedeni de Ürkmez, Doğanbey ve Seferihisar bölgelerinde birçok arsa sahibi arsalarına inşaat izni alamazken Doğanbey’de deniz cepheli MİR Tatil köyüne ruhsat verilmiş olması.

MIR KAMPING DOĞANBEY

MIR KAMPING DOĞANBEY

Bu kişiler şimdi bu turistik tesise nasıl ruhsat verildiğini öğrenmek istiyorlar.

Konuyla ilgili olarak şu sorulara cevap aranıyor;

1- Geçici (muvakkat) ruhsat kanuna uygun mudur? Geçici ruhsat verilmesi gereken alanlarda aranılan ön şart, İmar Kanunu’nun 21 Maddesi’nde yer alan “Planlı alanlar tip imar yönetmeliği”dir. Bu yönetmeliğe göre söz konusu tatil köyüne ‘gecici imar’ verilebilir mi?

2- Encümen üyeleri kandırıldı mı? Yaklaşık iki yıldır Doğanbey Sakızağacı’nda deniz cepheli ve üç dönümden fazla alanda mevcut yapılarla hizmet veren, müşteri kabul eden MİR Tatil Köyü’ne verilen ruhsat nasıl Belediye Encümeni’nden geçirilerek yasal hale getirilmiştir. İmar müdürlüğünün bağlı olduğu Belediye Başkan Yardımcısı, “Karardan haberim yok ? Ben zaten geçici ruhsat verilmesine karşıyım” demiş midir? Bu halde imar müdürlüğü bu ruhsatı nasıl ve hangi yasaya dayanarak vermiştir?

3-Seferihisar Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde yaşanan geçici ruhsat verme skandalından bilgisinin olmadığı belirtilen Belediye Başkanı, bu uygulamaya el koyacak mı?

Netice olarak merak edilen hususun şu olduğu belirtiliyor;

Doğanbey’deki ‘Mir Tatil Köyü’ne verilen geçici ruhsat, planlı alanlar tip imar yönetmeliğine uymadığına göre hangi kanunun hangi maddesine dayanarak ruhsat verilmiştir?

Kaynak: Medya
Derleme: Editör

08.08.2013

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code