Dokuz günlük tatil çılgınlığı kapıda

Saatler, günler, haftalar ve aylar su gibi akıp giderken, önümüzde öyle bir bayram var ki tam 9 gün tatil yapacak vatandaş. Çok önceden rezervasyonlar dolmaya başlamış durumda ve insanları nasıl yer bulacağım endişesi sarmış durumda.

Diğer taraftan daha da çılgın bir durum yıllık izinlerini yaklaşan Kurban Bayramı ve 29 Ekim tatiliyle birleştiren çalışanlar, yaklaşık 18 gün tatile çıkmaya hazırlanıyorlar.

TATIL-DOKUZGUN
TATIL-DOKUZGUN

Henüz resmi olarak açıklanmasa da Kurban Bayramı ile birlikte 9 günlük bir tatile hazırlanıyor, ülkemiz.. 11 Ekim Cuma günü mesai saati bitiminin ardından başlayacak tatil 20 Ekim pazartesi günü sona erecek. Bu kadar tatil yetmez deyip 20 Ekim haftasında da yıllık izinlerini kullanacak tatilciler için bir sürpriz daha var: 29 Ekim tatili. Salı gününe gelen 29 Ekim tatilini pazartesi ile birleştirenler alacakları 6 günlük yıllık izne karşın 12-30 Ekim arası tam 18 gün tatil yapabilecekler.

Araştırmalar uzun süreli bu tatilde yurtdışına gitmek isteyen tatilcilerin, genelde uzak ülkeleri tercih ettiğini gösteriyor. Yapılan araştırmaya göre tatilcilerin bu dönemde gitmek istedikleri lokasyonlar listesinin ilk sırasında yüzde 31’lik oy oranıyla Phuket, Pattaya gibi Uzak Doğu ülkeleri yer alırken, ikinci sırada yüzde 18’lik oy oranıyla Amerika bulunuyor.

Araştırmaya bakıldığında ayrıca, çocuklu ailelerin ve Kurban Bayramı tatilini yıllık izinleriyle birleştiremeyen tatilcilerin genellikle yurtiçinde tatili tercih ettiği, en çok Fethiye’ye gitmeyi istedikleri görülüyor. Yüzde 33’lük en yüksek oy oranıyla Fethiye’nin ilk sırada bulunduğu yurtiçindeki tatil tercihleri listesinde ikinci sırayı ise yüzde 27’lik oy oranı ile KKTC alıyor.

turkiyeinternette.com sitesinden izinli alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code