Published On: Sal, Ağu 21st, 2018

Ekmeksiz Plajı ve Hikayesi
Ekmeksiz Plajı ve Hikayesi

EKMEKSİZ PLAJI – SIĞACIK

 

Aşağıdaki yazı kaleme alındığında (2013 Ocak) EKMEKSİZ plajı diye bir yer vardı, halkın faydalanabildiği. Fakat sonradan HER NE OLDUYSA OLDU ve bu “EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ plaj halka kapatıldı. Bu konuda muhtelif rivayetler mevcut. Rivayet diyoruz zira BELEDİYE bir zahmet “anlaşılır, şeffaf” bir açıklama yaparak vatandaşını bilgilendirme ihtiyacı duymuyor. Şimdi “ADAM YERİNE KOYMUYOR” desek ağır olmuş diyebilirler. Ama aynı belediyenin ait olduğu zihniyet (ki bu satırların yazarı da aynı siyasi oluşumu destekler) hükümeti bol bol eleştirebiliyor “ŞEFFAF DEĞİLSİNİZ” diye. Pekiyi siz yeterince şeffaf mısınız acaba “muhterem yöneticiler”? Nedir bu EKMEKSİZ PLAJININ en son durumu? Şunu AÇIK bir şekilde paylaşsanıza vatandaşınızla. Devlet sırrı filan mıdır bu, neden web sayfanızda bununla ilgili az ve öz bir açıklama ihtiyacını duymazsınız – ki tam anlamıyla vatandaşa karşı GÖREVİNİZDİR bu.

Biz yine de bu konuyla ilgili olarak bulabildiğimiz bir iki kaynağın bağlantısını aşağıda paylaşalım ve umut edelim ki konuyu MUTLAKA bilmesi gereken Sayın Başkan Tunç SOYER halkı bu konuda bilgilendirmenin zamanı geldiğini fark ederek web sayfasında bir açıklama paylaşır.

LİNKLER ŞÖYLE:
www.gaze-temiz.com/Mobil/HaberDetay.aspx?KayitID=3290
seferihisar.com/bir-isgalin-hazin-oykusu

GÜNCELLEME (22 AĞU 2018): Yazıyı güncelledikten hemen sonra FACEBOOK ortamında SEFERİHİSAR KENT KONSEYİ paylaşımı ile karşılaştık “Konuyla yakından ilgilendiklerine vs” dair. Kendilerinden bu hususta bilgi de rica ettik – Bekliyoruz LINK: https://www.facebook.com/SEFER%C4%B0H%C4%B0SAR-KENT-KONSEY%C4%B0-211484869276091/

 

EKMEKSİZ PLAJI (2013 OCAK)

Ekmeksiz, Izmir’e 52km. Seferihisar’a 7 km mesafede çok güzel küçük bir plajdir (daha doğrusu plajdı – Zira artık ziyarete kapalı). Yaklasik 4000 ziyaretçi kapasitesine sahiptir.

Seferihisar’dan Sığacık ve Ekmeksiz plajına dolmus seferleri vardır. Araba ile gelindiginde, Seferihisar’a ulastıktan sonra Sığacık istikametine dönmek gerekir.. Sığacık’ı geçtikten sonra yol tabelaları sizi bu koya getirecektir.

Suya girdiginizde Akdeniz’e nazaran çok daha serin olduğunu görürsünüz.. Nedeninin, burada kaynayan tatlı ve soguk kaynak sularının denizi sürekli serin, hatta soguk bir ısıda tutması olduğu söylenir.

Burada sahil kesiminde yiyecek, içecek temin edebileceginiz bir gazino da mevcut..

Buraya kadar gelmisken çok yakındaki Antik çagda yöreye gelen Ion’ların kurdukları bir liman sehri olan Teos Antik Kenti’nin kalıntılarını da ziyaret edebilirsiniz bu arada hatta…Bir yorum bırakabilirsiniz

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.