Published On: Per, Eyl 26th, 2013

Eylül’de Akarca bir başka oluyor doğrusu …
Eylül'de Akarca bir başka oluyor doğrusu ...

Akarca, Gemisu Mevkii (Seferihisar)

 

Sıcak yaz günlerinden sonra gelen geceleri hafif bir serinlik, gündüzleri ise yakmayan bir sıcaklık.. Hele Akarca’nın denizi ... (BÜYÜK RESİMLER İÇİN RESİM ÜZERİNE TIKLAYIN)

Pırıl pırıl, dibini görebildiğiniz , balıkları ayaklarınızın etrafında görebileceğiniz dingin ve temiz. Özellikle sabah saatlerinde girmek için oldukça uygun zaman. Öğleden sonra deniz dalgalanmaya ve yosunlar denizin berraklığını almaya başlıyor.

Eğer deniz vazgeçilmeziniz ise, bu mevsimde Akarca’ya bir uğrayın. Eylül ayında deniz keyfini yaşayın.

Sakin, huzurlu sonbahar aylarının verdiği zevk bir başka oluyor.

Akarca dedik ama, şöyle Özdere tarafına  doğru yolunuz düşüyorsa, ya da düşerse mutlaka Özdere denizine  ve Maydonoz koyu’na da bir uğrayın. Mavinin tüm tonları ile ışıl ışıl bir deniz keyfni buralarda da yaşayın.

EYLÜL’DE AKARCA VİDEOSU (İZLEMEK İÇİN RESME TIKLAYIN)

AKARCA-EYLULDisplaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gezi dedi ki:

    Ege her mevsim bir başka güzel. Tabiat ananın dantel gibi işlediği kıyılarda sizleri bekleyen cennetlerin farkına varmamız hayli zaman aldı. Akarca’ya daha önce bir kere gitme fırsatı buldum. Sakin ve tertemiz denizinden hayli etkilenmiştim. Teşekkürler.


 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.