Facebook ortamında “GÜZEL İNSANLAR hangi özelliklere sahip olanlardır” paylaşımları

by Editor | Cumartesi, Haz 24, 2017 | 173 viewsFacebook ortamında çok değerli bir paylaşımcı “güzel insan nasıl olur” diye bir başlık açıyor ve diğer bazı değerli paylaşımcılar da katkı veriyor buna. Biz de bu anlamlı ve yerinde paylaşımları okursak “hangi özelliklere sahip insanları güzel insan diye annmalı” sorusunun yanıtını bulmuş oluyoruz. Bu fırsatı sağladığı için Cihangir Ekmekçi kardeşimize ayrıca yürekten teşekkür ediyoruz.

Güzel insan nasıl olur tarifi.. Ben bir kaç güzel davranış yazdım. Çoğalmaları ve uygulamaları için yardım eder misiniz?

Ne güzel insandır onlar;

Sizden önce davranıp, sayğıyla selam verenler.
Yol daralmışken karşılaşıldıģında kenara çekilip size yol verenler.
Küçücük kabahatlarına ragmen
Gönülden Özür dileyenler.
Son kalanı almayıp, size bırakanlar.
İyilik yapmayı abartmayıp, gerektiği yerde ve kişiye yardım edenler…
Başka bır düşünceye,fikre ve hatta ideolojiy sahip olsalar dahi insan haklarına saygılı olanlar (Cihangir Ekmekçi) – Link için TIKLAYIN

Kendi ile dalga gecenler, hayvanları sevenler, tabiatı sevip koruyanlar, sır saklayanlar, yemek hazırlayıp ikram edenler, sizin iyi yönlerimiz ortaya çıkarıp, kötüleri torpuleyenler, omurgalilar, sanata saygı duyanlar, otobüste yer verenler, iyilik için dua edenler… Vaktinde gelenler, vaktinde gidenler, çiçek yetiştirenler, de halini gerektiğinde ayrı yazabilenler… Kabahatini yüzüne vurmayanlar/ affettiyse bir daha hatirlatmayanlar/ sen üzgünken seni guldurebilenler/ sevincini yüreğinde duyanlar/ tam ihtiyacın olduğu sırada yanında bitiverenler/ varlığını ihtiyacı olanlarla paylasanlar/ bildiğini ogretenler/ bilgili ama mütevazi olanlar/kırmadan açık sözlü olanlar (dobra var, dobra var), okuduğu kitabı tavsiye edenler, hiç yoktan sizi hatırlayanlar, küçük sürprizler yapan, sizi hayata bağlayan zeki ama ukala olmayan insanlar, siz yokken sizi koruyanlar, iyiliğinden bahsetmeyenler (Ece Kazan)

Övüldüğünü izleyince yüzü kızaranlar, karşısındakini incitmemek için boğazı kırk boğum olanlar, yaradanı dillerinde değil gönüllerinde taşıyanlar, haksızlık kendisine yapılmasa da tepkili olanlar, hayatı şiir şiir yudumlayanlar, türkü türkü soluyanlar… (Hulusi Coşkun)

Eksikleri varsa da “farkında” olanlar (Biz de katkıda bulunalım dedik…)
Ne dersiniz? Bizler “güzel insanlar mıyız acaba”? (Biraz zor dediğinizi duyar gibi olduk …)

Like it? Share it!