Fatih Erkoç.. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi “komple” müzisyenlerinden biri.. Hem de besteci
FATIH-ERKOC-TRUE-LOVE
Ülkemizin müzik alanında pırıl pırıl parlayan sayılı müzisyenlerinden biridir Fatih ERKOÇ.. Gerek hit olan şarkıları için yaptığı bestelerde ve gerekse sergilediği gösterilerde kalitesini hiçbir zaman düşürmemiştir. Ne mutlu ona ki özel yaşamı ve insan ilişkileri itibarıyla da her zaman örnek olmuştur sanat camiasında.. Fatih Erkoç aynı zamanda çok iyi bir enstrüman ustasıdır.. Birçok müzik aletini usta seviyesinde çalabilmektedir..

Müzik geçmişine kısaca bir göz atarsak şunları görüyoruz usta sanatçıyla ilgili;

Müzisyen bir aileden gelen Fatih Erkoç henüz üç yaşındayken keman ve mızıkayla tanıştı. İstanbul Belediye Konservatuarı’nın Batı Müziği Bölümü’nde eğitimine başlayan sanatçı çok sesli müziğe yatkınlığı nedeniyle trombon ve kontrbasa yönlendirildi. Multi-enstrümantalist olarak piyano, saksafon, trompet, ud ve flütü ustalıkla çalabilen Erkoç, İstanbul Gelişim Orkestrası’nda ilk caz çalışmalarını sergiledi. Başta Norveç olmak üzere İskandinav ülkelerinde birçok orkestrayla çalıştı. Türkiye’ye dönmesiyle dönemin popüler müzik yarışmalarına katılan ve birincilikler elde eden Erkoç, 1987 yılından bugüne kadar 14 albüm yayınladı. TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası bünyesinde de solistlik yapıp trombon çalan sanatçı, 2009 yılında caz piyanisti Kerem Görsev ile birlikte DVD’si de yapılan ‘The Lady From İstanbul’ albümünü yayınladı.

İşte bu Fatih Erkoç 14 Ekim 2016 Caddebostan Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor….

Biletler Biletix firmasından temin edilebiliyor.. Özellikle İstanbul’da yaşayıp da Fatih Erkoç ve caz sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat…

Ne mutlu bizlere ki böylesine “SIRADIŞI” bir müzik değerimiz var… Sen çok yaşa FATİH ERKOÇ.

Fatih Erkoç “True Love”

 

Fatih Erkoç’a eşlik eden sanatçılar
Ferit odman: Davul, Kağan Yıldız: Kontrbas, Ercüment Orkut: Piyano
Bilet fiyatları .. Tam: 70TL, Öğrenci: 35TL

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code