Fethullah Gülen Türkiye’ye dönmek için hangi şartı öne sürüyor?
GULENMedyada yayınlandığına göre 115 Temmuz 2016 başarısız darbe teşebbüsünün azmettiricisi olduğu belirtilen Fethullah Gülen, Türkiye’ye dönüş şartını açıklamış bulunuyor.

Türkiye’nin ABD’den iadesini istediği Fethullah Gülen, Fransız gazetesi Le Monde için bir yazı kaleme aldı ve şunları söyledi; “Türk Hükümetine açık çağrı yapıyor ve tam bir işbirliği vadediyorum”.

Darbe girişiminin uluslararası bir komite tarafından incelenmesini talep edip, “Hakkımdaki suçlamaların 10’da 1’i kanıtlansın, Türkiye’ye gideceğime yemin ederim” ifadelerini kullandı. Gülen, ayrıca darbe girişimi sonrası başlayan operasyonları “cadı avı” olarak tanımlarken, kendisinin suçsuz olduğunu savundu.

15 Temmuz’un ardından yüzbinlerce kişinin ‘cadı avı’nın kurbanı olduğunu ve gerçek bir insanlık dramının yaşandığını belirten Gülen, 90 bine yakın kişinin işini kaybettiğini, 21 bin akademisyenin görevine son verildiğini ve bunların Avrupa tarihindeki soykırımlar öncesi yaşananlardan bir farkının olmadığını söyledi.

Bu arada bizler de bu sitenin editörü olarak “İYİKİ DE 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜ BAŞARILI OLMADI VE BÖYLECE TÜRKİYE BİR FELAKETİN KAPISINDAN DÖNMÜŞ OLDU” diye hatırlatalım tekrar.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code