Fırtına Ege’yi bayağı salladı
İzmir ve Egeliler Bayram tatilinde güneşli günler görmeyi ümit ederken 16 Ekim Çarşamba akşamından itibaren ciddi bir fırtına ile karşılaştılar birçok bölgede.

Sabaha karşı başlayan şiddetli yağmur ve fırtınaçok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kalmasına neden olurken hayatı da olumsuz yönde etkiledi.

EGEDE FIRTINA

EGEDE FIRTINA

Sağanak yağış nedeniyle ayrıca mazgallar taştı ve yollarda göller, su taşkınları meydana geldi ve evlerini su basan vatandaşlar içeri dolan suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştılar.

Urla’nın Özbek köyünde meydana gelen hortum nedeniyle çok sayıda ağaç devrildiği haberi alındı. Diğeer taraftan, İzmir Mithatpaşa Caddesi Göztepe’de de birçok dükkanı su bastı ve yoğun yağış nedeniyle Bornova İlçesi Kamil Tunca Bulvarı üzerinde çok büyük bir göçük oluştu.

Manisa’nın Sarıgöl ve Salihli ilçelerindeki birçok ev ve işyerini su bastı. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme’de ise hortum korku yaşattı. Ağaçlar kökünden söküldü

Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden Sarıgerme’de 1 dakika süren hortum dehşet yaşattı. Sarıgerme’yi baştan başa geçen ve büyük maddi hasara neden olan hortumda ağaçlar kökünden söküldü, elektrik direkleri devrildi, villa, ev ve yıldızlı otellerin çatıları uçtu. Plajdaki cankurtaran kulübeleri yıkıldı, küçük tekneler parçalandı.
Sarıgerme’de elektriklerin kesildiği, cep telefonlarının da çekmediği bildirildi

Kuvvetli fırtına nedeniyle Urla’nın Özbek Köyü’nde hortum meydana geldi. Sabaha karşı saat 05.30 civarında meydana gelen hortum köyün okulunda, camisinde ve bazı evlerde büyük hasar oluşturdu. Köy meydanını tanınmaz hale getiren hortum ağaçları kökünden söktü. Evlerin çatıları uçtu, elektrik telleri koptu.

Salihli’de 2 saat aralıksız devam eden sağanak nedeniyle su birikintilerinin oluştuğu caddelerde kalan bazı araçların sürücüleri zor anlar yaşadı. Göle dönen yollarda zabıta ekipleri ile vatandaşlar tıkanan mazgalları açmak için yoğun çaba sarf etti. Bazı cadde ve sokaklarda ise yağış nedeniyle göçükler meydana geldi. Yollarda kalan araçlar, suların çekilmesinin ardından çekiciler vasıtasıyla kurtarıldı. Sarıgöl ve çevresinde ise caddelerde oluşan su birikintileri, sürücüleri ve yayaları zor durumda bıraktı.

17.10.2013
Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code