Futbolda İzmir derbisi; Göztepe ve Altınordu kozlarını paylaşıyor
GOZTEPE-ALTINORDUTürk futboluna çok büyük katkılar vermiş olan 2 güzide İzmir takımı pazar günü bir kere daha kozlarını paylaşıyor, İzmir Atatürk stadında…

Özellikle Gözztepe’nin Avrupa başarılarını ve Adnan Süvari’yi unutmak mümkün mü ve de bu takımın Türk futboluna kazandırdığı rahmetli büyük kaleci Ali Artuner ve diğerlerini?

İşte bu 2 takım pazar günü tekrar kapışıyorlar Atatürk stadında… İzmir derbisinde tribünler paylaşılacak. Karşılaşmada ev sahibi konumundaki Göztepe, rakip takım seyircisine açık tribünü tahsis etti. Bu nedenle maraton ve numaralı tribünden kombine alan Göztepeli taraftarlar, kombine kartlarıyla kapalı tribüne girebilecek. VIP kombine alanlar ise derbiyi B Protokol’den izleyebilecek. 20 Mayıs 2016’ta oynanan Kardemir Karabükspor maçında kapalı tribünde yer alan taraftarlar, PFDK’nın verdiği bloke cezası nedeniyle stada giremeyecek.

Yönetimden yapılan açıklamada, “İzmir’in stat sorununu çözmek adına İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin kendi kaynakları ve büyük özverisiyle yaptığı Yeni Bornova Stadı’nın elektrik altyapısının tamamlanmasında aksaklık ve gecikmeler yaşanmaktadır. Kulübümüzün elinde olmayan bu sebeplerden ötürü Altınordu müsabakasının Atatürk Stadı’nda oynanmasına karar vermiştir. 4. haftadaki 17-18 Eylül tarihlerinde oynayacağımız Şanlıurfaspor maçı Bornova Stadı’nda oynanacaktır” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code