Published On: Per, Oca 25th, 2018

Google’ın bugün sitesinde “Doodle” olarak yayınladığı Virginia Woolf kimdir?


Google'ın bugün sitesinde "Doodle" olarak yayınladığı Virginia Woolf kimdir?

Virginia Woolf (İngiliz Yazar) – SakinSehirSeferihisar.com

Google bugün yine yapacağını yaptı ve karşımıza YENİ bir DOODLE ile çıktı. Bugün Google aramayı açtığınızda karşınıza VIRGINIA WOOLF ismi ve bir kadın resmi (çizim) çıkıyor. Pekiyi, kimdir bu Virginia Woolf? Sakin şehrin “kültürlü” hemşerileri olarak bunu bilmeden geçersek uygun olmaz doğrusu. Bakın bu kişi hakkında neler bilmeliyiz.

İngiltere tarih boyunca edebiyat dünyasına (şüphesiz ki bilim dünyasına olduğu gibi) birçok yazar kazandırmıştır. Bunların arasında Jane Austen ve Emily Bronte gibi birçok kadın yazarlar ve Charles Dickens William Shakespeare gibi daha pek çok erkek yazarlar mevcuttur. İşte bunlardan birisi de Virginia Woolf isimli kadın yazardır. Google bugün yine bir sürpriz yaparak feminizm ve edebiyat tarihinin önemli isimlerinden biri kabul edilen Virginia Woolf’un bugün doğum gününü önemsedi ve kendisi için bir “DOODLE” hazırlayarak sitesine koydu.

ve bu önemli gün Google tarafından hoş bir Doodle hazırlanarak kutlandı.

Virginia Woolf, İngiliz Yazar – SakinSehirSeferihisar.com

Virginia Woolf hakkında çok kısa bir bilgi vermek gerekirse şunları yazabiliriz:

25 Ocak 1882 tarihinde İngiltere’de doğan Virginia Woolf  edebi akım olarak modernizmin içinde görülen ve feminizm hareketinin ilk temsilcilerinden sayılan bir sanatçıdır. Virginia Woolf’un 1929 tarihli “Kendine Ait Bir Oda” feminist hareketin klasik bir kitabı olarak kabul edilir.

Woolf ilk zamanlarda o yıllarda kadınların ikinci planda kalması nedeni ile okula gönderilememiş fakat babası yardımı ile kendini geliştirmiştir. Yazar 59 yaşında, 28 Mart 1941 yılında hayata veda etmiştir.
 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.