Göztepe futbol kulübü Seferihisar’a mı geliyor?
Son zamanda İzmir’in köklü kulübü Göztepe’nin Seferihisar’a geleceğini ve buradaki sahayı kullanacağı konusunda söylenti ve hatta haberler var oldukça yoğun şekilde.
Tabii ki böyle bir olaya ilçemiz içinde bayağı hoş olacaktır… Seferihisar ve Göztepe’nin gücü birleşerek 2 tarafa da fayda sağlayacaktır..

Fakat bu arada olayın gerçekleşmesi önünde engeller olduğu ve olayın gerçekleşmesinin zor olduğu anlaşılıyor. Bu konuda Belediye Başkanı Tunç Soyer bir açıklama yaparak şunları söyledi;

“Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş ile İlçe Stadyumunu Göztepe’nin kullanması konusunda görüşmeler yaptık. Sayın Altınbaş Seferihisar’a 20 odalı tesis yapacaklarını,  stadyumun bakımı için çim traktörü ve bazı ekipmanlar alacakları şeklinde bir teklifle geldi. Biz de kendilerine Göztepe’yi Seferihisar’da ağırlamaktan onur duyacağımızı ve çok güzel bir birliktelik olacağını söyledik.

Bu görüşmenin ardından Sayın Başkan Hüseyin Altınbaş, Seferihisar Sığacık’ta bulunan Euphoria Otel’le görüşerek konaklama konusunda anlaşmış. Bize sadece sahayı kullanacaklarını söylediler. Biz de ilk başta anlaştığımız üzere sahanın bakımı ve yıpranmasıyla ve ilçeye yapacakları tesisle ilgili ne yapacaklarını sorduğumuzda hiçbir cevap vermediler. Yani bu aşamada sözünü tutmayan biz değiliz.

Seferihisar Belediyesi olarak, İzmir’in en köklü kulüplerinden biri olan Göztepe’ye karşı bu şekilde bir harekette bulunmamız söz konusu değildir.

Şu an için üzgünüz çünkü doğru olmayan söylemler  ve yanlış bilgilerle taraftar üzerinden oluşturulmaya çalışılan bir kamuoyu baskısı ile karşı karşıyayız. Şimdiye kadar Göztepe kulübüne birçok konuda , Göztepe Hizmet Derneği’nin Seferihisar’dan arsa almasında olduğu gibi yardımcı olan belediyemizin bu suçlamalarla karşı karşıya kalması bizi üzmüştür. Sonuç olarak biz söylediklerimizin, verdiğimiz sözlerin arkasındayız ve karşımızdaki yöneticilerden de aynısını bekliyoruz. Göztepe’yi Seferihisar’da görmek için de her türlü fedakarlığa hazırız.”

12.07.2013
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code