Gözümüz aydın, LinkedIn’den sonra AMAZON’ da Türkiye’ye ofis açmaya geliyor

by Editor | Çarşamba, Eyl 5, 2018 | 144 viewsGözümüz aydın, LinkedIn’den sonra AMAZON’ da Türkiye’ye ofis açmaya geliyor

Jeff BEZOS – Amazon

 

Bir taraftan ABD’ ile ikili ihtilaflarımız devam ederken, diğer taraftan da Amerika’nın dev firmaları Türkiye’ye gelip yerleşmekten geri kalmıyorlar doğrusu. İşte son olarak bu firmalardan 2 dev de Türkiye pazarının büyüklüğünün farkına vararak burada ofis açmaya karar aşamasındalar.

Gerçi dünyada 500 milyon üyesi olduğu söylenen ve iş insanlarının platformu olarak bilinen LINKEDIN Türkiye’ deki ofisi için yönetici iş görüşmelerine çoktan başladı bile. 200 ülkede üyeleri olan bu firma Türkiye pazarının büyüklüğünün farkına varmış olduğunu iş mülakatlarında bile paylaşıyor potansiyel adaylarla.

Bilindiği üzere, LinkedIn online platformu üzerinde insanlar kendi adlarına hesaplar açarak buradan birbirleriyle temasa geçebiliyorlar. İnsanlar buradan iş bulabildikleri gibi, firmalar da buradan eleman bulabiliyorlar vesaire. Bu bakımdan platform çok büyük ilgi görüyor dünya çapında.

Türkiye’de ofis açma aşamasına gelen bir diğer firma da e-ticaret devi AMAZON. Bu firmanın değeri çok yakında 1 trilyon doları aşarak, Apple’dan sonra yerküre üzerinde bu tutarı aşan ikinci firma olmuş oldu. Zaten sahibi Jeff BEZOS dünyanın en zengin adamı olarak biliniyor. Serveti 167 milyar dolarlar civarında.

İşte Amazon’ da yakın zamanda Türkiye’de ofis açmayı düşündüğünü paylaşmış bulunuyor. Amazon’un bu yıl veya gelecek sene Türkiye piyasasına da girerek büyük yatırım yapması beklenirken, şirketin merkez için İstanbul’da yer baktığı bildirilmişti.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code