HAKKINDA

Posted By Bilgi Akkuş Hunca On Pazartesi, Ocak 28th, 2013 With 0 Comments

SH-FACE-LOGO-smallBu websitesi esas olarak Türkiye’nin ilk “sakin şehri” (cittaslow) olan SEFERİHİSAR ile ilgili paylaşımlarda bulunmak için yayına başlamıştır. Site yöneticileri Seferihisar Akarca’da yaşamakta olup Seferihisar ve bu yöredeki Sığacık, Ürkmez ve Akarca gibi yerlerin ülkemizde ve dünyada daha iyi tanınmasını ve ayrıca yaptıkları yayınlarla bir taraftan bu yörenin insanın gelişimine, diğer taraftan da ekonomisine katkıda bulunabilmeyi hedeflemiş bulunmaktadırlar.

Diğer taraftan SAKINSEHIRSEFERIHISAR.com isimli sitemizde özellikle Türkiye’ile ilgili önemli haber ve konuları da paylaşıyoruz. Zira, Seferihisar ile Türkiye’nin birbirinden kopuk iki ayrı konu olmadığını tam aksine Türkiye’deki olayların da bu bölgede yaşayanları çok yakından ilgilendirdiğinin bilincindeyiz.

SH-FACE-LOGO-smallSeferihisar’ın, değerli Belediye Başkanı TUNÇ SOYER‘ in gayretleri sonucunda  “CITTA SLOW” (sakin şehir) ünvanına layık görülmesinden sonra göstermiş olduğu gelişme takdire şayandır. (Bu arada Sn. Soyer’in SIĞACIK beldesini de uluslararası bir marka haline getirme çabaları da ilgi ve saygı ile izlenmektedir). Diğer taraftan Ürkmez ve bilhassa bozulmamış bir belde olan AKARCA‘ da bu gelişmeden pay almayı hak etmektedirler.. İşte bu site de bütün bu arzu edilen gelişmelere ciddi şekilde destek vermek ve söz konusu beldeleri Türkiye ve dünyada popüler hale getirmeye katkıda bulunmak üzere faaliyet göstermektedir.

SH-FACE-LOGO-smallSitemizde neler mevcut?

Sitede çeşitli kategoriler mevcuttur. Bu arada bir taraftan SLOW HABER adı altında doğrudan Seferihisar’ile ilgili haberleri yayınlarken, diğer taraftan da Türkiye ve dünya ile ilgili haberleri sağ üst köşede KAYAN HABERLER olarak bulabilirsiniz.

Sitemizde, yörede faaliyet gösteren pansiyon, cafe gibi işyerleri ile ilgili bilgiler ve öneriler de yayınlıyoruz. Bu noktada bölgede yaşıyor olmanın avantajını da kullanarak ziyaretçilerimize bu konuda mümkün olduğunca “doğru” ışık tutmaya çalışıyoruz.

Ayrıca sitemizde bölge ile ilgili özel ve güzel videolar ve resimler de ilgili kategorilerde yayınlanmaktadır. Bunları da keyifle izlemenizi öneririz.

Değerli ziyaretçilerimizden gelecek olan haber ve yorumları da (kaynağından ve doğruluğundan emin olarak) sitemizde yayınlayacağız.

SH-FACE-LOGO-smallSitemiz GOOGLE arama motorunda yapılan birçok sorgularda baş sırada çıkmaktadır. Gittikçe daha da kuvvetlenecek olan bu özellik ve yapacağımız yayınlar sayesinde hedefimize doğru emin adımlarla ilerleyeceğimizden şüphemiz yoktur.

Sitemizde keyifli ve “FAYDALI” zaman geçirmenizi diler, olumlu tenkitlerinizi sevgi ile bekleriz.

e-posta:seferihisar@sakinsehirseferihisar.com