HAKKINDA

Posted By Bilgi Akkuş Hunca On Pazartesi, Ocak 28th, 2013 With 0 Comments

SH-FACE-LOGO-smallWEB SİTEMİZİN MİSYONU

Bu websitesi esas olarak Türkiye’nin ilk “sakin şehri” (cittaslow) olan SEFERİHİSAR ile ilgili paylaşımlarda bulunmak için yayına başlamıştır. Site yöneticileri Seferihisar Akarca’da yaşamakta olup Seferihisar ve bu yöredeki Sığacık, Ürkmez ve Akarca gibi yerlerin ülkemizde ve dünyada daha iyi tanınmasını ve ayrıca yaptıkları yayınlarla bir taraftan bu yörenin insanın gelişimine, diğer taraftan da ekonomisine katkıda bulunabilmeyi hedeflemiş bulunmaktadırlar.

SH-FACE-LOGO-smallSeferihisar’ın, değerli Belediye Başkanı TUNÇ SOYER‘ in gayretleri sonucunda  “CITTA SLOW” (sakin şehir) ünvanına layık görülmesinden sonra göstermiş olduğu gelişme takdire şayandır. (Bu arada Sn. Soyer’in SIĞACIK beldesini de uluslararası bir marka haline getirme çabaları da ilgi ve saygı ile izlenmektedir). Diğer taraftan Ürkmez ve bilhassa bozulmamış bir belde olan AKARCA‘ da bu gelişmeden pay almayı hak etmektedirler.. İşte bu site de bütün bu arzu edilen gelişmelere ciddi şekilde destek vermek ve söz konusu beldeleri Türkiye ve dünyada popüler hale getirmeye katkıda bulunmak üzere faaliyet göstermektedir.

SH-FACE-LOGO-smallSİTEMİZDE NELER BULUNMAKTADIR?

SAKINSEHIRSEFERIHISAR.com isimli sitemizde SEFERİHİSAR ve yöresiyle ilgili haber ve diğer bilgileri paylaşmakla birlikte, TÜRKİYE ve DÜNYA ile ilgili önemli haber ve paylaşımlara da özellikle yer veriyoruz. Zira, Seferihisar ile Türkiye  ve dünyanın birbirinden kopuk iki ayrı konu olmadığının ve tam aksine Türkiye ve dünya gündeminin de bu bölgede yaşayanları ilgilendirmesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Sitede çeşitli kategoriler mevcuttur. Bir taraftan Türkiye ve dünya ile ilgili haberleri de sitemizde yayınlarken diğer taraftan “sağ üst köşedeki KAYAN HABERLER bölümünü yalnızca SEFERİHİSAR ve yöreye ayırmış bulunuyoruz.

Sitemizde, yörede faaliyet gösteren pansiyon, cafe gibi işyerleri ile ilgili bilgiler ve öneriler de yayınlıyoruz. Bu noktada bölgede yaşıyor olmanın avantajını da kullanarak ziyaretçilerimize bu konuda mümkün olduğunca “doğru” ışık tutmaya çalışıyoruz.

Ayrıca sitemizde bölge ile ilgili özel ve güzel videolar ve resimler de ilgili kategorilerde yayınlanmaktadır. Bunları da keyifle izlemenizi öneririz.

Değerli ziyaretçilerimizden gelecek olan haber ve yorumları da (kaynağından ve doğruluğundan emin olarak) sitemizde yayınlayacağız.

SH-FACE-LOGO-smallSitemiz GOOGLE arama motorunda yapılan birçok sorgularda baş sırada çıkmaktadır. Gittikçe daha da kuvvetlenen sitemiz bundan sonra da yapacağımız yayınlar sayesinde “yörenin en etkin web sayfalarından biri olma” hedefine doğru emin adımlarla ilerleyecektir.

Sitemizde keyifli ve “FAYDALI” zaman geçirmenizi diler, olumlu tenkitlerinizi MEMNUNİYETLE ile bekleriz.

e-posta: mfhunca@gmail.com

 

EMET KAPLICALARI - AYRINTILI BİLGİ İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN

 

Anadolu’da kaplıca deyince aklımıza Bursa, Eskişehir, Afyon gibi şehirler gelir genellikle. Fakat bu doğal kaynakların en güzelleri Kütahya’nın EMET ilçesinde bulunmaktadır. Buradaki kaplıcaların romatizma, cilt hastalıkları, mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşları, kadın hastalıkları ve ağrılı hastalıklara şifa için önerildiği bilinmektedir.

Burada açık termal ve yarı olimpik kapalı havuzlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, kafeterya, kır kahvesi, çay bahçesi, spor alanları mevcuttur.

Burada, Osmanlı Hamamı, Yeşil Kaplıcalar Hamamı, Kaynarca Hamamı gibi tesisler mevcuttur.