Haritacılar Sitesi: Seferihisar’ın en güzel sitelerinden biri Akarca’da bulunuyor

by Editor | Perşembe, Tem 18, 2019 | 1327 views
Haritacılar Sitesi – Seferihisar’ın en güzel sitelerinden birinin Akarca’da olduğunu biliyor muydunuz?

Seferihisar her yaz daha da kalabalıklaşıyor. Hem tüm yıl boyunca burada yaşayanların sayısı artıyor hem de yeni yapılan yazlık evler ve sitelerle birlikte yazlık nüfus da süratle çoğalıyor.

Yeni yapılan evlerin genellikle site tarzında olduğu görülüyor. Tabii uzun yıllardır burada mevcut olan daha eski sitelerden de söz etmek mümkün. Örneğin Akarca’daki HARİTACILAR SİTESİ bunlardan biri.

Akarca sahil boyundan giderken Zümrütevler ve Güneşlikent sitelerini geçiyorsunuz. Bilahare Orşal sitesinin de önünde geçtikten sonra HARİTACILAR sitesine geliyorsunuz. Zaten Ürkmez tarafına giderken bu yolu kullanıyor genellikle Akarca’da yaşayanlar.

Haritacılar sitesi oldukça eski ve bir o kadar da düzenli. Kocaman çam ağaçları arasında (yapılırken doğa çok güzel muhafaza edilmiş) düzgün yollar, bakımlı evler ve her tarafın güzel çimen olduğunu görüyorsunuz.

Ayrıca burada futbol sahaları, basketbol sahası ve tabii ki market ve kafe gibi bütün gerekli tesisler var. Öyle anlaşılıyor ki sitede yaşayanların sosyo-ekonomik seviyesi de gerek Seferihisar ve gerek Akarca’ya göre oldukça gelişmiş durumda.

Bu arada HARİTACILARIN plajının da ayrı bir güzel ve genellikle daha sakin olduğunu söyleyelim.

Velhasıl, burada yaşayanların oldukça şanslı olduğunu söylemek mümkün görünüyor. Siz de bir ara vaktiniz olduğunda gidip bir göz atın isterseniz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code