Haydi Akarca’ya “SÖRF” yapmaya gelin

by Bilgi Akkuş Hunca | Cuma, Ağu 22, 2014 | 237 viewsSeferihisar’ın en öenmli avantajlarından biri mavi bayraklı denize sahip olmasıdır.. Buranın sakinleri yazın bu masmavi suların keyfini doyasıya çıkarırlar..

Bu arada, balıkçılık, turizm, tekne turları, dalış sporu ve plaj futbolu gibi birçok etkinlik de yapılır bu ilçemizde. En önemli spor etkinliklerinden birinin de normal olarak yaz mevsimi boyunca süren SÖRF olduğunu belirtelim hemen.

SEFER-SORFAnlaşıldığı üzere ilçenin şimdiki en önemli hedeflerinden biri de Seferihisar’ı sörf merkezi yapmak. Nitekim, bu yöndeki çalışmalara belediye de ciddi destek veriyor ve bu kapsamda Akarca sahilinde kendi spor kulübü bünyesinde her yaştan insana spor olanağı vermek üzere rüzgar sörfü kursları açmış bulunuyor.  İlgilenen spor tutkunlarının Ormancı Tatil Köyü yanındaki sahilde açılan kurslara katılmak için doğrudan başvurmaları yetiyor.

Geçen yıl başlatılan ve oldukça yoğun ilgi gören Seferihisar Spor Kulübü kurs merkezinde 50 öğrenci çalışabiliyor.

Müracaatın, Ormancı Tatil Köyü’nün bitişiğindeki merkeze yapılmasını müteakip katılımcılara 6 günlük başlangıç kursu veriliyor.

Doğal olarak bu etkinlik sosyal hayat açısından da anlam taşıyor. Zira güzel insanlarla tanışarak yeni dostluklar edinme şansı yabana atılacak gibi değil. Kursta eğitmen olarak Okan Aslay görev yapıyor ve eşi Janine Aslay Tieedemann da fahri olarak gözlemcilik yapıyor.

Bilindiği üzere Türkiye’de rüzgar sörfü deyince akla ilk gelen isim ALAÇATI oluyor. Fakat, bu işten anlayan uzmanlar Akarca’nın sunduğu doğa şartlarının Ayvalık’tan bile oldukça daha uygun olduğunu belirtiyorlar.

KAYNAK: Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code