Haydi Seferihisarlı kızlar gelin olmaya :)
GELINLIK-SEFERTürkiye’de bir ilk yaşanıyor yine sanırız; Seferihisarlı kızlar gelin olurken “gelinliği nasıl temin edeceğim” diye düşünmeyecekler artık.. Zira sakin şehir Seferihisar belediyesi yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Başkan Tunç Soyer’in açıkladığına göre “belediye, evlenecek ve nişanlanacak çiftlere, gelinlik ve nişanlığı ücretsiz olarak verecek”.

Malum olduğu üzere artık içinde bulunduğumuz yaz mevsimi ile birlikte “düğün, nişan” vs. gibi çok önemli etkinlik hazırlıkları gündeminde halkımızın. Gençlerimiz sevdikleriyle bir yuva kurarak topluma güzel aileler kazandırmak üzere nişan ve düğün hayalleriyle yatıp kalkıyorlar.

Fakat “maddiyat” denilen ve görmeden geçemeyeceğimiz bir olay da var ki bu da bir taraftan kabus olmaya devam ediyor. İşte belediye bu probleme kısmen de olsa çare olmak için ilginç bir çözüm sunuyor artık. Bundan böyle bütçe nedeniyle sıkıntı yaşayan çiftlerin, evlilik ve nişanlıkları Seferihisar Belediyesi’nden gelecek. Tamamı daha önce hiç giyilmemiş olan birbirinden güzel nişanlıklar ve bembeyaz gelinlikler genç kızlarla buluşacak. MPrenses Tekstil Tic. Ltd. Şti. Sahibi Mehmet Bilgin tarafından Seferihisar Belediyesi’ne hediye edilen 75 ayrı model gelinlik ve 15 ayrı model nişanlık isteyen çiftlere belediye tarafından ücretsiz olarak verilecek.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer bu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

“Günümüz Türkiye koşullarını düşündüğümüzde bu sıkıntılar daha da ciddileşiyor. Nişanlık, gelinlik derken bu maliyetler binlerce lira daha artıyor. Durum böyle olunca, yardımlaşma ve dayanışma konusunda MPrenses Tekstil’in sahibi Mehmet Bilgin’le örnek bir çalışma içerisine girdik. Bize 75 gelinlik ve 15 nişanlık bağışladılar. Biz de birbirinden güzel bu kıyafetleri genç kızlarımıza ücretsiz olarak kullandıracağız. Özel bir depo hazırladık. Genç kızlarımız gelip kendileri seçecekler, kullandıktan sonra da geri getirecekler. MPrenses Tekstil’e çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki yeni yuva kuracak çiftlerimize ufak da olsa bir katkı sağlamış oluruz” dedi.

Daha ayrıntılı bilgi için belediye ile temasa geçilmesi önerilir.

KAYNAK: Belediye

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code