İçimizden bir portre; Demokrasi (?) aşığı bir “ünlü” vatandaşımız

by Bilgi Akkuş Hunca | Pazartesi, Ağu 29, 2016 | 112 viewsScreenshot_1
Bu toplumu gerçekten de beynini yemiş vaziyete getirdiler en sonunda.. Yani o dediğimizden kalmadı artık. Yukarıdaki söyleyecek sen inanacak ve gereğini yapacaksın.

Örneğin yukarıdaki “beyaza, kara” dese, sen hiç sorgulamadan “Doğru bu beyaz esasında beyaz değil, o kara” deyip devam edeceksin.. İşte o zaman bir umut var… Bazıları için de bayağı bir umut var.. Öyle ki bu bazı “her dönemin adamları” içinde bulunduğumuz dönemde tam da köşe olabiliyorlar, hatta. Özellikle sanatçılar arasında yeteri sayıda örneklerini görebiliyoruz bu “her dönemin adamlarını”…

Bu arada Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan ilginç bir haberi de bu vesileyle paylaşmadan geçemedik doğrusu… Bakın haberde neler yazıyor.. Vallahi de biz Cumhuriyet’in yalancısıyız hani.. Mesuliyet kabul edilmez 🙂

Uğur Işılak: Kemalist oyuna gelip cemaatleri yıpratmayalım
15 Temmuz darbe girişimi sonrası düzenlenen demokrasi nöbetine katılmak için 37 bin TL istediği iddia edilen Uğur Işılak, “FETÖ’ye karşı tek çözümün Kemalizm olduğu yönünde bir dayatma var. Cemaatleri tamamen yok etmeye çalışmak doğru değildir. Müslümanların kesinlikle bu oyuna gelmemesi gerekiyor” dedi.

“Meclis’e uyumaya gitmiyorum” diyen ancak Meclis’teki üçüncü toplantısında uyuyakalan Uğur Işılak  Akit’e konuştu. Işılak, “Üst aklın gayesi FETÖ’yü İslami bir cemaat gibi sunup, milleti bütün cemaatlerden soğutmaktı. FETÖ’ye karşı tek çözümün Kemalizm olduğu yönünde bir dayatma var. Bunun karşısında durmak lazım” dedi. (KAYNAK: CUMHURIYET)

Like it? Share it!