İşadamısınız.. Tekne sahibisiniz ve balık turmayı seviyorsunuz.. Teos Balıkçılık Turnuvasına gelmek için ne bekliyorsunuz?
balik-avi
Evet aynen başlıkta belirtildiği üzere eğer tekne sahibi bir işadamıysanız ve de balık tutma merakınız varsa işte size yeteneğinizi ispat için bir fırsat.. Hem de  öyle bedavaya kürek çekmek yok ha; Turnuvayı kazanan 30,000 TL tutarında büyük ödülün de sahibi oluyor. Yani bir taşla iki kuş.. Hem kupa hem de para ödülü.

Şimdi bu haberi irdelerken Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i takdir etmemek mümkün değil (tenkit ettiğimiz birçok husus olmasına rağmen), ilçenin PROMOSYONUNU nasıl da başarılı şekilde yaptığı hususunda. İşte böyle böyle SIĞACIK bir bakmışsınız birgün ALAÇATI’yı geride bırakmış popularite açısından (hayal mi görüyoruz dediniz.. Yok canım, olmaz olmaz)

Habere gelince şöyle; Turkcell Platinum Teos Uluslararası Balıkçılık Turnuvası ile balıkçılık tutkunu işadamlarını yeni rotalarında yeni bir heyecan bekliyor. Seferihisar Belediyesi ve Teos Marina’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte, katılımcılar tekneleriyle Sığacık sularına açılarak oltalarıyla büyük balık avına çıkacaklar.

Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerindeki balıkçılık turnuvalarına büyük ilgi gösteren iş adamları, bu kez farklı bir lokasyonda bir araya geliyor. Turkcell Platinum Teos Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, iş dünyasının profesyonellerini ilk kez bu yıl Sığacık’ta buluşturuyor. Turkcell Platinum Teos Uluslararası Balıkçılık Turnuvası 22-25 Eylül 2016 tarihlerinde Seferihisar’a bağlı Sığacık açıklarında gerçekleştiriliyor.

Açık deniz balıkçılığının ustaları Murat İyriboz ve Elvio Pennetti tarafından düzenlenen turnuvaya ilgi büyük. Katılımcı olarak ismini kaydettirenler arasında Gökhan Çarmıklı, Mahmut Özgener, Can Kestelli, Erkut Soyak, Turgut Konukoğlu gibi iş dünyasının önde gelen isimlerinin bulunduğu turnuvada, kazananı 30 bin TL’lik büyük ödül bekliyor. Turnuvanın ilk günü olan 22 Eylül Perşembe, tekneler Sığacık’a giriş yaparak Teos Marina’ya yerleşecekler. Ertesi gün yarışma kayıtlarının tamamlanmasının ardından turnuvaya katılacaklara yarışma kuralları açıklanacak ve yarışma alanının tanıtımı yapılacak. 24-25 Eylül günleri sabah saat 7.00’de denize açılacak ekiplerin oltalarını 15.30’da sudan çıkarması gerekiyor. Marinaya dönen teknelerden çıkan balıklar tartıldıktan sonra hakem kararları açıklanacak. Turnuvanın son günü olan 25 Eylül Pazar akşamı kazananlar için bir ödül töreni ve kutlama yemeği düzenlenecek.

Turnuvaya ev sahipliği yapacak Seferihisar’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Uzun zamandır ilçemizde olmasını istediğimiz bir organizasyondu. Seferihisar’da ilk kez gerçekleşecek bu turnuva. Bu keyifli ve iddialı turnuvayı burada yapmamıza öncülük eden Murat İyriboz ve Elvio Pennetti’ye çok teşekkür ediyorum. İş dünyasının usta balıkçıları bereketli Sığacık Körfezi’yle tanışacak ve umuyorum bir daha buradan vazgeçemeyecek. Şimdiden tüm katılımcılara rastgele diyorum” dedi.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code