Işid Suriye tarafından bombalamaya devam ediyor: Yine havan mermisi
KARKAMIS-HAVANÜlkenin başı hakşkaten bu IŞİD’ile belada.. hani şu bizim “kızgın çocuklar” eski muhterem başbakanın ifadesiyle.. Adamların kafasına esti mi gönderiyorlar havan mermisini… Çoluk çocuk hayatını kaybetmiş umurlarında mı? Bunlar canlı canlı adam bile kesiyorlar malum…

Peki güçlü Türkiye ne yapıyor buna karşılık? Misilleme atışları yapıyor evvel Allah… Fırtına öbüslerimiz filan var ya hani işte onlarla..

İşte dünkü resim de aynen böyleydi.. Bakın neler oldu;

Suriye’den Gaziantep’in Karkamış ilçesine bir havan mermisi daha atıldı. Bunun üzerine ilçenin boşaltılmasına karar verildi. Suriye’den atılan havan mermisi ilçe merkezindeki belediye binasının bahçesine düştü. Havan mermisinin IŞİD’in kontrolündeki Cerablus kentinden atıldığı belirtildi.

Polis, vatandaşlardan can güvenliği için ilçeyi boşaltmalarını istedi. Aracı olmayanlar için kaymakamlık önüne minibüsler getirildi.

İlçenin nüfusu 10 bin. Sabah erken saatlerde de Cerablus’tan atılan iki havan topu yine Karkamış’a düşmüştü. Patlamaların ardından TSK’ya ait obüslerle Cerablus’a peş peşe 40 atış yapılmıştı.

KAYNAM: DIKEN.com.tr

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code