İzmir’de 16-19 Ekim’de Kent Expo düzenleniyor

by Bilgi Akkuş Hunca | Cumartesi, Ağu 16, 2014 | 127 viewsEge’nin kalbi İzmir 16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında KENT EXPO- Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarını ikinci kez ağırlayacak. Bu bakımdan konuyla ilgili çalışmalara hız verildiği bildiriliyor. Bu kapsamda da İZFAŞ tarafından organize edilen fuar için danışma kurulu toplandı.

KENT-EXPOİZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs’ün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Yusuf Ali Karaman, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit Akdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı A.Suphi Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Proje Uygulama Şube Müdürü Turan Dilek, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Avrasya Yapı Denetim Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Ali Günduru, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi İkinci Başkanı Elvin Sönmez Güler, İzmir Ticaret Odası Fuarlar Sorumlusu Paola Disidora ve İZFAŞ yetkilileri katıldı.

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs; sahada bu işin pratiğini yapan uzmanlarla birlikte yürümeyi arzu ettiklerini söyledi. Örs “Kent ihtiyaçları konusunda kentin ve kentlinin hayatını kolaylaştıracak, geliştirecek, çağdaşlaştıracak yeni ürün ve hizmetlerin sunulması, tanıtılması; bunların yerel yönetimler ile birlikte hayata geçirilmesi konusunda işbirliği yapılmasını arzu ediyoruz. KENT EXPO Fuarı ile bir zemin, bir platform oluşturma amacındayız. Fuarımızın ekonomi ve ticari yönünün yanı sıra sosyal ve kültürel yanını da çok önemsiyoruz. Bu nedenle KENT EXPO Fuarı’nı hem profesyonel alıcıya hem de halka açık olarak düzenliyoruz. Bu fuara, özellikle yerel yönetimlerin katılımlarını bekliyoruz. Ayrıca yerel yönetimlere ürün ve hizmetlerini sunmak isteyen kuruluşları yerel yönetmlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Kentin ve kentlinin gündeminde olan kentsel dönüşüm konusunu fuarımızın ana teması yaparak, kentsel dönüşüm konusunu birkez daha gündeme taşımayı istiyoruz” dedi.

16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2 no’lu holde ikinci kez düzenlenecek olan KENT EXPO- Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı için görüş alış verişinde bulunulduğu toplantıda; toplantıya katılan danışma kurulu temsilcileri de, yaptıkları konuşmalarda fuara destek verdiklerini vurguladı.

KAYNAK: MEDYA

Kent EXPO için danışma kurulu toplandı

İZMİR’de, 16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek olan KENT EXPO- Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı çalışmalarına hız verildi. İZFAŞ tarafından organize edilen fuar için danışma kurulu toplandı.
İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs’ün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Yusuf Ali Karaman, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit Akdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı A.Suphi Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Proje Uygulama Şube Müdürü Turan Dilek, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Avrasya Yapı Denetim Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Ali Günduru, Peyzaj Mimarları Odası İzmir Şubesi İkinci Başkanı Elvin Sönmez Güler, İzmir Ticaret Odası Fuarlar Sorumlusu Paola Disidora ve İZFAŞ yetkilileri katıldı.

Toplantıya katılanlara destekleri için teşekkür eden İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs; sahada bu işin pratiğini yapan uzmanlarla birlikte yürümeyi arzu ettiklerini söyledi. Örs “Kent ihtiyaçları konusunda kentin ve kentlinin hayatını kolaylaştıracak, geliştirecek, çağdaşlaştıracak yeni ürün ve hizmetlerin sunulması, tanıtılması; bunların yerel yönetimler ile birlikte hayata geçirilmesi konusunda işbirliği yapılmasını arzu ediyoruz. KENT EXPO Fuarı ile bir zemin, bir platform oluşturma amacındayız. Fuarımızın ekonomi ve ticari yönünün yanı sıra sosyal ve kültürel yanını da çok önemsiyoruz. Bu nedenle KENT EXPO Fuarı’nı hem profesyonel alıcıya hem de halka açık olarak düzenliyoruz. Bu fuara, özellikle yerel yönetimlerin katılımlarını bekliyoruz. Ayrıca yerel yönetimlere ürün ve hizmetlerini sunmak isteyen kuruluşları yerel yönetmlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Kentin ve kentlinin gündeminde olan kentsel dönüşüm konusunu fuarımızın ana teması yaparak, kentsel dönüşüm konusunu birkez daha gündeme taşımayı istiyoruz” dedi.

16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek olan KENT EXPO- Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı için görüş alış verişinde bulunulduğu toplantıda; toplantıya katılan danışma kurulu temsilcileri de, yaptıkları konuşmalarda fuara destek verdiklerini vurguladı.

İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2 no’lu holde organize edilen fuar, profesyonel ve son tüketiciye açık olarak düzenleniyor.

İZMİR, (DHA)
Like it? Share it!

Leave A Response

*

code