İzmir’de Bir “Lezzet Durağı”: Gül Kebap
Televizyonlarda birçok yemek programları görüyoruz ve “gurme” arkadaşlar nerede ne yenir bize anlatıyorlar (afiyet olsun onlara da bu arada)… Biz de burada İzmir Kemeraltı semtinde alışveriş yaparken tesadüfen (oradaki bir esnafın tavsiyesi üzerine) girdiğimiz küçücük bir et lokantasından bahsetmek istiyoruz… Adı GÜL KEBAP..

Tabii ki Bursa İskender Kebabçısı (hakikisi, yani İskender Efendinin devamı) ve hatta Beyti (ki bundan 50 sene önce gerçek Beyti idi ve de halk işiydi) gibi yerlerin lezzetini bilen biri olarak çok rahatlıkla söyleyebiliyorum ki bu kadar lezzetli yoğurtlu döner kebap-köfte karışık bir tabak yememişsinizdir, muhtemelen

GUL-KEBAP-TABAKGUL IZGARA Lokantası (dükkan) 2 katlı ve küçücük, tam da esnaf işi.. Fakat lezzetler muhteşem.. Hanım da ben de gerçekten de parmaklarımızı yedik yani.. Fiyatlar da acayip makul; Böyle bir porsiyon 10 TL…

Tabii lokanta öğlenleri tıklım tıklım .. Bütün Kemeraltı esnafı orada.. Zaten 11 gibi başlayıp en geç 16 gibi bitiriyorlarmış servisi..

Lokantanın sahibinin kökler Girit’ten .. Babadan oğula intikal etmiş ve şimdi sanırım 4. Kuşak da orada.. Çok da kibar bir genç adam.. Adı Burak (Muhsin Gülgeze)..

Burada her sabah taze çorbalar da bulabiliyorsunuz.. Tatlı olarak da tahin soslu sakızlı Kemalpaşa veriyorlar.. O da enfes..

GUL-SALONİzmir’e gittiğinizde (veya orada yaşıyorsanız), yolunuzu Kemeraltı’ndan geçirip bir öğlen yemeği yemeniz katiyetle  tavsiye edilir..

GÜL KEBAP İZMİRBu önerimizi hafife alıp pas geçmeyin lütfen.. Böyle dört dörtlük yerleri paylaşmak hepimizin boynunun borcu olmalı.. Zira o kadar azaldı ki bunlar.. Bari kalanlara gereken ilgi ve saygıyı gösterelim.. Ne dersiniz?

Sevgilerle
Editör

WEB SİTESİ

Like it? Share it!