İzmir’de yeni Belediye Başkan Adayı mı?
Yerel seçimler yaklaşırken, İstanbul ve Ankara’da belediye başkanlığını kim kazanacak sorusu bayağı heyecan yaratmaya başlamış durumda.. Çünkü burada çok çetin savaşlar olacakmış gibi görünüyor.

İstanbul’da muhtemelen mevcut Başkan Kadir Topbaş’ile Mustafa Sarıgül amansız bir mücadele içine girecekler ve her türlü sonuç da sürpriz olmamalı gibi görünüyor…

Keza Ankara’da da Melih Gökçek, MHP ve CHP adaylarına kaarşı koltuğunu korumaya çalışacak..

Gelelim bizim bölge olan İzmir’e; Burada Aziz Kocaoğlu ve CHP gerçeği var.. Ama diğer yandan da AKP için hayati bir yer İzmir.. Mutlaka almak istiyor ve bunun için en ağır toplarını kullanacak hükümet. Yani, Binali Yıldırım buradaki muhtemel AKP adayı görünüyor…

HÜSEYİN ASLAN EGE KOOP

HÜSEYİN ASLAN EGE KOOP

Bu arada birazcık da sürpriz kabul edilebilecek bir aday da gündeme gelecek galiba;  Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan.

Habertürk Bölge Temsilcisi Osman Gencer’in bildirdiğine göre Hüseyin Bey her ne kadar resmi adaylığını henüz açıklamamış olsa da bu yönde önemli çalışmalar yapmış bulunuyor şimdiden..

Örneğin, H. Aslan her ay kente yönelik bir proje açıklayarak varlığını ve bu konudaki potansiyelini göstermeye çalışıyor.

Hüseyin Aslan “Dost Kapısı Belediye” isimli bir kitap da yayınlayarak kendi ifadesiyle “belediye başkanlarının yollarını aydınlatmak” istemiş..

Görünen o ki iddialı bir aday daha geliyor İzmir için..

Fakat burada çok kuvvetli görünen Kocaoğlu ve muhtemel aday Binali Yıldırım karşısında ne kadar şansı olur sorusunun cevabı belirsiz.

Sonuç her ne olursa olsun gelecek yeni başkanın Kocaoğlu ekibinin gösterdiği performanstan daha randımanlı olması gerektiği bir gerçek.. Zira, vatandaş “acaba AKP’ye mi yönelsek” sorusunu sıklıkla sormaya başladı.. Her ne kadar KILIÇDAR Başkan Kocaoğlu’nu öve öve bitiremese de….

09.10.2013
Editör

KAYNAK: Osman GENCER
http://www.haberturk.com/yazarlar/osman-gencer/884191-cicili-bicili-ovgulere-kanmayin

Like it? Share it!