Kadın meddah Mutlu Polat Seferihisar Kaleiçi’nde “Külkızı” adlı eserini sergiledi
KULKIZIKülkızı Türkiye’de ilk kez denenen bir konsept…  Kadın meddah Mutlu Polat eserini Seferihisar Kaleiçi’nde başarıyla sergiledi…

Eser Anadolu insanının aydınlık yanını temsil eden, binlerce yıl öncesinden gelen Sufizm’e dayanarak kadının içe bakış hikayesini anlatıyor… Mutlu Polat, Sufizm’in incelikli felsefesine dayanan gösterisi ile izleyenleri gerçekten de büyülüyor her performansında…

Güney Amerika, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen çekimlerin yanı sıra müzikal bir anlatısı olan Kül Kızı, animasyonlarla zenginleştirilen içeriği ile yerli ve yabancı bir çok festivalde de sahnelenmeye devam ediyor… Yaşanan hayatın karmaşasını ve modern çağın karanlık yanını seyirciye yansıtarak içsel yolculuğunu anlattığı gösteri için Mutlu Polat’a, nefesli sazlar sanatçısı Alpago Polat ve Ergin Karabulut doğaçlama müzikleri ile eşlik ediyor.

Diğer taraftan hatırlatmakta yarar var ki Mutlu ve Alpago Polat unutulmaz sanatçı Erol Günaydın’ın yeğenleri ve anlaşıldığı kadarıyla, aileden aldıkları sanat ateşini yurtiçi ve yurtdışında aldıkları eğitimlerle taçlandırarak ülkemizi uluslararası boyutta başarıyla temsil ediyorlar.

Sinematik Kül Kızı gösterisi, Seferihisar tarihi Kaleiçi’nde de sahnelendi. Mutlu Polat’ın muhteşem performansıyla birlikte Türkiye’nin yanısıra farklı ülkelerde gerçekleştirilen çekimlerle zenginleştirilmiş ilginç bir gösteri izlendi. Yaşanan hayatın karmaşasını yaptığı içsel yolculukla anlatan sanatçı Mutlu Polat, modern çağın karanlık yanını seyirciye yansıttı. Mutlu Polat’a performansında nefesli sazlar sanatçısı Alpago Polat ve Ergin Karabulut doğaçlama müzikleri ile eşlik etti.

Gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirten Roket Yapım Kurucusu Ercan Mertbilek, “İzleyiciyi içine çeken Kül Kızı, hayata dokunuşlarımızı kadın üzerinden sorguluyor. 12 episod’tan oluşan bu gösteri ile Türkiye’nin bir çok noktasında yer alıp, aydınlanmanın ışığıyla yerli ve yabancı festivallere katılacağız. Kül Kızı ile farklı bir dünyaya giriş yapan sanatseverler kendilerindeki değişimi hissedecekler” dedi.

Kül Kızı – Teaser from Mutlu Polat on Vimeo.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code