Kadınlar gözünüz aydın; Suudiler kadın cinsini “eşya olmaktan çıkarıp “memeli hayvanlığa” terfi ettirdi.
KADIN-MEMELI-HAYVANBu yazıyla birlikte bütün sevgili kadınlarımız güne müjdeli bir haberle uyanmış olacaklar !

Hep söylüyoruz; Kadınla erkeğin omuz omuza gerçekten de eşit yaşadığı medeni toplumlar, Mars’a giderken, hayatı nasıl 10-2030 yıl daha uzatırız çalışmaları yaparken, bu medeni toplumların icad edip insanlığa kazandırdığı her türlü buluş ve teknolojiyi kullanıp onlarıo kafir ilan eden ve de kendi “şeriatçı” ülkelerinde yaşamayıp “beğenmedikler” o toplumların ülkesine kapağı atmak için can atan bu şeriatçı toplumların/ülkelerin işine akıl sır ermiyor hakikaten de.

Tabii ki bunların başında hangi taşı kaldırsan altından çıkan, terör destekçisi Suudi Arabistan geliyor. Bu ülkede en son alınan karar hani “Gülsek mi, ağlasak mı” yoksa bir kere daha insanlığımıza mı kahretsek dedirtecek cinsten. Suudiler en sonunda karar vermeyi başarabilmişler çok önemli bir konuda. Bu arada böylece bir hayır da işlemişler. Ne yapmışlar biliyor musunuz? “Kadını eşyadan hayvana terfi ettirmeyi başarmışlar”.

Evet bu konudaki haberler aynen şöyle;

Suudi kadın eşyadan hayvana terfi etti!
Suudi Arabistan’da kadını aşağılayan konuşmaların yapıldığı panel tartışma yarattı

Milliyet.com.tr » Gündem » Haber » Suudi kadın eşyadan hayvana terfi etti! Son Güncelleme: 20.03.2016-22:56

Suudi kadın eşyadan hayvana terfi etti! Suudi Arabistan’da kadını aşağılayan konuşmaların yapıldığı panel tartışma yarattı. DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kendilerini bilim insanı olarak tarif eden erkeklerden oluşan grup düzenledikleri panelde, kadınların evdeki eşyalardan biraz daha iyi olduğuna karar verip, onların “deve gibi memelilerle aynı değere sahip olduğunu” söyledi. Ülkedeki önemli STK’lardan biri olan Kadının Özgürleşmesi Hareketi Ağı sözcüsü Jane Austen panele tepki gösterirken, “Kadınlar eskiden bir eşya ile aynı yasal statüdeyken, artık bir memeli ile aynı sınıfta” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/suudi-kadin-esyadan-hayvana-terfi-gundem-2213093/

Suudi bilim adamları: kadınlar insan değil memeli hayvan!

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen bir panelde, sadece erkeklerden oluşan Suudi bilim adamları kadınların “gerçekten memeli oldukları ve bu nedenle deve ve keçi gibi diğer memeli türleriyle aynı haklara sahip olabilecekleri” sonucuna vardı.

Bilim adamlarınca alınan bu karar, bazı uzmanlar ve kadın hakları savunucuları tarafından “tarihi” olarak adlandırıldı.

Women’s Liberation Action Network (Kadının Özgürleşmesi Hareketi Ağı) konuşmacısı, Suudi Arabistan’da kadın hakları için büyük bir ileri adım olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bu çok geç alınmış, önemsiz bir karar gibi görünebilir ama bölgedeki bütün kadınlar için gerçekten çok önemli bir durum. Bundan sonra kadınlar en azından diğer memelilerle aynı statüde sayılabilecekler. Bu çok güzel bir gelişme, çünkü kadınlar bundan önce bir eşya muamelesi görüyorlardı.”

http://www.internethaber.com/suudi-bilim-adamlari-kadinlar-insan-degil-memeli-hayvan-foto-galerisi-1708857.htm?page=3

Gözünüz aydın sevgili kadınlarımız. Bugünden tezi yok sınıf atlamış bulunmaktasınız artık. Ne kadar sevinseniz azdır. Hatta siz boşverin, sevgililer günü, anneler gününü hatta doğum gününü filan. Bizce bu önemli günü bir bayram ilan edin, hepsine karşılık gelir herhalde…

Sözün bittiği yer. NOKTA.

Like it? Share it!