Kaliteli ve Güvenli Gıda Eğitim Toplantısı düzenlendi
 Seferihisar Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen geleneksel yollarla evlerinde gıda ürünleri üretimi yapan Seferihisarlılara; üretimlerini bilinçli ve gıda mevzuatına uygun bir şekilde yapmaları yönünde katkı sağlamak amacı ile yapılan “Seferihisar’ın Üretici Pazarı ürünlerinin, üretim aşamasında Gıda Kalite ve Güvenlik Standartlarına uyumlaştırılması” projesi kapsamında verilen seminerlerden biri olan “Kaliteli ve Güvenli Gıda Eğitim Toplantısı” Belediye Personelinin katılımı ile Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel tarafından yapıldı.

seminer-gidaDaha önceki proje çalışmalarında elde edilen ürün yelpazesinden yola çıkılarak, Seferihisar köy pazarlarında yüzü aşkın anket uygulaması yapılmış, anket sonucunda bu ürünlerin üretilmesi ve satılmasında iyileştirme gereken noktalar tespit edilmiş ve cevabın en çok yoğunlaştığı ürün olan “zeytinyağı” üretim ve satışının incelemeye alınmasına, gerekli düzeltici faaliyetlerin yapılmasına karar verilmişti.

Seminerde kaliteli ve güvenli gıda üretimi ve tüketimi için esas alınan temel bilgileri öğrenen köy pazarlarında görevli olan personel; ürünlerin hijyen ve dayanıklı kalma süreleri konusunda bir saate yakın ders aldı.

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code