Konya’da süper kupa maçında dehşet tablosu: 4 kişi bıçakla 14 seyirci yaralı
KONYA-MAC13 Agustos 2016 Cumartesi Konya’da Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan maçta iki takımın taraftarları (nasıl taraftarsa) arasında çıkan olaylardaki tablo dam da dehşet verici cinsten doğrusu. Holiganizm zirve yapmış vaziyette … Aramalarda balta, keser, döner bıçağı, kuru sıkı tabanca, pala ile çok sayıda sopa, tahta parçası ve meşale ele geçirildi ve ayrıca dördü bıçaklanarak olmak üzere 14 taraftar da yaralandı.

Konya’da Beşiktaş ile Galatasaray arasında dün oynanan Süper Kupa final maçı öncesi çıkan olayların bilançosu, futbolda holiganizmin geldiği boyutu gözler önüne serdi.

Süper Lig’in geçen sezon şampiyonu Beşiktaş ile Türkiye Kupası sahibi Galatasaray, Süper Kupa final maçında, Konya Büyükşehir Belediye Arena’da karşılaştı. Galatasaray’ın penaltı atışları sonucu kupayı müzesine götürdüğü maç öncesi, stat çevresi ve Konya-Ankara karayolunun 60’ıncı kilometresinde kente otobüslerle gelen taraftarlar arasında çıkan olaylarda dördü bıçaklanarak olmak üzere 14 kişi yaralandı.

Olaylar, polisin biber gazlı ve TOMA ile müdahalesiyle bastırıldı. Yaralılar, ambulanslarla ve kendi çabalarıyla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Maç sırasında sahaya meşale atılınca karşılaşma zaman zaman durdu. Sahaya meşale atanlar ve çıkan olaylara karıştığı öne sürülen 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgusu ve olaylara karışan diğer şüphelilerin kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaların sürüyor.

 

Like it? Share it!