Lütfen “Plajları İzmaritlerle Kirletmeyelim”…
Yer.. Akarca Plajları.. Mavi bayraklı denizleri olduğu söyleniyor Seferihisar Belediyesi tarafından.. Hatta bizler de oranın sakinleri olarak tanıtımına katkıda bulunmak için yazılar ve videolar yayınlıyoruz sitelerimizde.. Burası sözde daha az bilinen yerlerden.. Hani daha sakin filan..

Gel gör ki burada da Türkiye’nin her yerindeki magandalık, pislik hüküm sürüyor..

SEFER-PLAJ-SIGARAKişi (adam demiyorum bilerek) sigarasını içiyor plajda.. bitince de kuma sokup söndürüyor ve orada öylece bırakıp gidiyor..

Yahu be medeniyetsiz yaratık.. Aynı şeyi evinde de yapıyor musun? Yani sigarayı halıda söndürüyor ve ondan sonra üstüne atıyor musun? Tabii ki HAYIR..

Öyleyse ne halt etmeye ve de hangi hakla bana, sana ve herkese ait olan kumu böyle pisliğinle kirletiyorsun be medeniyetsiz kişi?  Bu arada dikkat bu kişi kadın da olabilir haa.. Hiç şüpheniz olmasın..

Şimdi medeniyetsiz tipleri uyardığınızda da, ya arsız ve küstahça “Ne olmuş, sana mı kaldı” muhabbetine girerler veya sizi dövmeye filan kalkarlar…

Her ne kadar bazıları “milli gelirimiz şöyle arttı böyle büyüdük” filan diye gelişme nutukları atarlarsa atsınlar bu göçebe ve medeniyetsiz milletin Atatürk’ün tarif ettiği medeniyet seviyelerine çıkması için daha çoook fırın ekmek yemesi lazımdır..

Ama durun hele.. Bu deyişte bir terslik var galiba.. Biz bir fırın ekmek diyoruz ama, malum ya beynin gelişmesine en büyük katkı sağlayan proteindi değil mi?

Öyleyse biz yanlış bir şey yapıyoruz bu deyişin peşine takılıp.. Gelin biz en iyisi bundan sonra bir fırın “HAMUR” yemeyelim de 100 gram filan et yiyelim.. Belki de daha kısa sürelerde akıllanırız da (veya aklımızı kullanmayı öğreniriz – kurnazlık ve hinlik yerine) medeniyet basamaklarını daha süratle çıkarız.. “Birbirimize ve çevreye saygı denen olayı” da kafamız basar belki ..

Ne diyelim.. İnşallah ve de Amin

Not: Bu yazı turkiyeinternette.com sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code