Ege denizinde yıldızı yeni yeni parlayan bir adamız: Gökçeada ve muhteşem Kefalos Plajı
KEFALOS-2
Herkeste bir “Bodrum, Marmaris, Fethiye” almış başını gidiyor uzun yıllardır..

Halbuki daha ziyade “gürültü, patırtı, macera” peşinde olan tatilcileri bir kenara ayırırsak Türkiye’de başka güzel tatil yerleri de var.. Örnek mi, Seferihisar, İğneada, Gökçeada ve daha bir sürü hak ettiğinden daha az ilgi gören güzelim tatil beldeleri..

Mesela Çanakkale’nin açıklarında Ege Denizindeki Gökçeada birçok kişinin ziyaret etmediği hatta ismini duyunca dudak büktüğü yerlerden biri sanki.. Fakat gittiğinizde göreceksiniz ki doğanın kucağında, son derece huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz bu adamızda. Zaten GÖKÇEADA kısa bir süre önce “sakin şehir” ünvanını aldı, uluslararası CITTA SLOW organizasyonundan.

Bu adamız ile ilgili geniş bilgi içeren çok güzel bir videoyu aşağıda bulabilirsiniz.. Ama burada öyle bir plaj var ki benzerini Türkiye’de bulmak mümkün değil neredeyse.. Adı KEFALOS bu plajın..

Plajda öyle çok muazzam tesisler filan beklemeyin.. Kilometreler uzunluğunda pırıl pırıl bir kum ve harikulade bir deniz .. Suya girdiğinizde nerdeyse okyanusta yüzüyormuşsunuz gibi bir hisse kapılıyorsunuz.. Ufuk çok geniş.. Fakat plaj iki yandan korunmalı olduğu için çarşaf gibi berrak bir suda yüzüyorsunuz.. İnanılmaz bir keyif..

Tabii ki adaya sırf plaj için gitmiyorsunuz.. Zaten videoda herşey çok detaylı anlatılıyor.. KEYİFLİ SEYİRLER 🙂

 

 

Like it? Share it!